thumbnail Hello,

Livescores

My Scores

Page updates automatically
To add games to My Scores click the star icon Clear All

Show games from

  • Today
  • Live
  • Coming up
  • Finished

Saturday, August 23, 2014

Premier League
90'
Aston Villa Aston Villa
0 - 0
Newcastle United Newcastle United
14:00
Chelsea Chelsea
v
Leicester City Leicester City
14:00
Crystal Palace Crystal Palace
v
West Ham United West Ham United
14:00
Southampton Southampton
v
West Bromwich Albion West Bromwich Albion
14:00
Swansea City Swansea City
v
Burnley Burnley
16:30
Everton Everton
v
Arsenal Arsenal
Primera División
17:00
Málaga Málaga
v
Athletic Club Athletic Club
19:00
Granada Granada
v
Deportivo La Coruña Deportivo La Coruña
19:00
Sevilla Sevilla
v
Valencia Valencia
21:00
Almería Almería
v
Espanyol Espanyol
CAF Champions League
17:00
CS Sfaxien CS Sfaxien
v
ES Sétif ES Sétif
Ligue 1
15:00
Guingamp Guingamp
v
Olympique Marseille Olympique Marseille
18:00
Bastia Bastia
v
Toulouse Toulouse
18:00
Lille Lille
v
Lorient Lorient
18:00
Montpellier Montpellier
v
Metz Metz
18:00
Nice Nice
v
Bordeaux Bordeaux
18:00
Reims Reims
v
Caen Caen
Bundesliga
1'
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt
0 - 0
Freiburg Freiburg
2'
Hannover 96 Hannover 96
0 - 0
Schalke 04 Schalke 04
1'
Hertha BSC Hertha BSC
0 - 0
Werder Bremen Werder Bremen
2'
Hoffenheim Hoffenheim
0 - 0
Augsburg Augsburg
2'
Köln Köln
0 - 0
Hamburger SV Hamburger SV
16:30
Borussia Dortmund Borussia Dortmund
v
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen
Coppa Italia
16:00
Atalanta Atalanta
v
Pisa Pisa
18:30
Varese Varese
v
Virtus Entella Virtus Entella
18:45
Palermo Palermo
v
Modena Modena
18:45
Perugia Perugia
v
Spezia Spezia
19:00
Bari 1908 Bari 1908
v
Avellino Avellino
19:00
Cagliari Cagliari
v
Catania Catania
Friendlies
21:00
Guatemala Guatemala
v
Cuba Cuba
Eredivisie
16:30
Willem II Willem II
v
AZ AZ
17:45
Heerenveen Heerenveen
v
Excelsior Excelsior
18:45
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
v
Dordrecht Dordrecht
Premiership
14:00
Dundee United Dundee United
v
Ross County Ross County
14:00
Kilmarnock Kilmarnock
v
Motherwell Motherwell
14:00
Partick Thistle Partick Thistle
v
Hamilton Academical Hamilton Academical
14:00
St. Johnstone St. Johnstone
v
Aberdeen Aberdeen
14:00
St. Mirren St. Mirren
v
Dundee Dundee
FT
Inverness CT Inverness CT
1 - 0
Celtic Celtic
Segunda División
17:00
Osasuna Osasuna
v
Barcelona II Barcelona II
17:00
Real Valladolid Real Valladolid
v
Mallorca Mallorca
17:00
Recreativo Huelva Recreativo Huelva
v
Real Zaragoza Real Zaragoza
19:00
Las Palmas Las Palmas
v
Llagostera Llagostera
19:00
Numancia Numancia
v
Sporting Gijón Sporting Gijón
2. Bundesliga
FT
Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf
0 - 2
Karlsruher SC Karlsruher SC
FT
Nürnberg Nürnberg
0 - 1
FSV Frankfurt FSV Frankfurt
Ligue 2
74'
Dijon Dijon
1 - 0
Auxerre Auxerre
League One
14:00
Ayr United Ayr United
v
Forfar Athletic Forfar Athletic
14:00
Dunfermline Athletic Dunfermline Athletic
v
Airdrieonians Airdrieonians
14:00
Peterhead Peterhead
v
Greenock Morton Greenock Morton
14:00
Stenhousemuir Stenhousemuir
v
Stirling Albion Stirling Albion
14:00
Stranraer Stranraer
v
Brechin City Brechin City
League Two
14:00
Albion Rovers Albion Rovers
v
East Fife East Fife
14:00
Berwick Rangers Berwick Rangers
v
East Stirlingshire East Stirlingshire
14:00
Elgin City Elgin City
v
Clyde Clyde
14:00
Montrose Montrose
v
Annan Athletic Annan Athletic
14:00
Queen's Park Queen's Park
v
Arbroath Arbroath
Championship
14:00
Cowdenbeath Cowdenbeath
v
Alloa Athletic Alloa Athletic
14:00
Hibernian Hibernian
v
Falkirk Falkirk
14:00
Queen of the South Queen of the South
v
Livingston Livingston
14:00
Raith Rovers Raith Rovers
v
Heart of Midlothian Heart of Midlothian
14:00
Rangers Rangers
v
Dumbarton Dumbarton
1. HNL
19:00
Zadar Zadar
v
Istra 1961 Istra 1961
1. SNL
15:00
Olimpija Olimpija
v
Gorica Gorica
18:00
Maribor Maribor
v
Zavrč Zavrč
18:00
Rudar Rudar
v
Krka Krka
3. Liga
72'
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld
2 - 0
Fortuna Köln Fortuna Köln
71'
Hallescher FC Hallescher FC
1 - 2
Stuttgarter Kickers Stuttgarter Kickers
78'
Holstein Kiel Holstein Kiel
0 - 1
Energie Cottbus Energie Cottbus
71'
Jahn Regensburg Jahn Regensburg
2 - 2
Hansa Rostock Hansa Rostock
76'
Mainz 05 II Mainz 05 II
1 - 3
Unterhaching Unterhaching
71'
Osnabrück Osnabrück
0 - 1
Preußen Münster Preußen Münster
72'
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt
2 - 0
Dynamo Dresden Dynamo Dresden
8 Cup
18:15
Orlando Pirates Orlando Pirates
v
BV Wits BV Wits
Allsvenskan
14:00
Malmö FF Malmö FF
v
Norrköping Norrköping
Ascenso MX
21:00
Necaxa Necaxa
v
Lobos BUAP Lobos BUAP
23:00
Zacatepec Zacatepec
v
Altamira Altamira
FT
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
2 - 2
Dorados Dorados
FT
Mineros de Zacatecas Mineros de Zacatecas
2 - 2
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
FT
Atlante Atlante
1 - 2
Deportivo Tepic Deportivo Tepic
Bundesliga
14:30
Sturm Graz Sturm Graz
v
Wolfsberger AC Wolfsberger AC
17:00
Ried Ried
v
Grödig Grödig
17:00
Salzburg Salzburg
v
Rheindorf Altach Rheindorf Altach
17:00
Wiener Neustadt Wiener Neustadt
v
Admira Admira
CAF Confederation Cup
15:00
Al Ahly Al Ahly
v
Etoile Sahel Etoile Sahel
15:00
Séwé Sport Séwé Sport
v
Nkana Nkana
Championship
14:00
Blackburn Rovers Blackburn Rovers
v
AFC Bournemouth AFC Bournemouth
14:00
Brentford Brentford
v
Birmingham City Birmingham City
14:00
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion
v
Bolton Wanderers Bolton Wanderers
14:00
Derby County Derby County
v
Fulham Fulham
14:00
Huddersfield Town Huddersfield Town
v
Charlton Athletic Charlton Athletic
14:00
Middlesbrough Middlesbrough
v
Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday
14:00
Millwall Millwall
v
Rotherham United Rotherham United
14:00
Nottingham Forest Nottingham Forest
v
Reading Reading
14:00
Watford Watford
v
Leeds United Leeds United
14:00
Wigan Athletic Wigan Athletic
v
Blackpool Blackpool
14:00
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers
v
Cardiff City Cardiff City
FT
Ipswich Town Ipswich Town
0 - 1
Norwich City Norwich City
Copa Paulista
18:00
São Bernardo FC São Bernardo FC
v
Atlético Sorocaba Atlético Sorocaba
19:00
Comercial Comercial
v
Votuporanguense Votuporanguense
19:00
Inter de Limeira Inter de Limeira
v
União Barbarense União Barbarense
21:30
Independente SP Independente SP
v
Rio Branco SP Rio Branco SP
CSL
6'
Guizhou Renhe Guizhou Renhe
0 - 0
Henan Jianye Henan Jianye
89'
Shanghai SIPG Shanghai SIPG
2 - 0
Dalian Aerbin Dalian Aerbin
FT
Shandong Luneng Shandong Luneng
2 - 2
Beijing Guoan Beijing Guoan
Cup
32'
Mykolaiv Mykolaiv
0 - 0
Illichivets' Illichivets'
2'
Poltava Poltava
0 - 0
Metalurh Donetsk Metalurh Donetsk
14:00
Bukovyna Bukovyna
v
Chornomorets Chornomorets
14:00
Chayka Chayka
v
Karpaty Karpaty
14:00
Desna Desna
v
Dnipro Dnipropetrovsk Dnipro Dnipropetrovsk
14:00
Nyva Ternopil' Nyva Ternopil'
v
Vorskla Vorskla
14:30
Real Pharm Real Pharm
v
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
15:00
Helios Helios
v
Metalurh Zaporizhya Metalurh Zaporizhya
15:00
Naftovyk-Ukrnafta Naftovyk-Ukrnafta
v
Volyn Volyn
15:00
Zirka Zirka
v
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
16:00
Cherkaskyi Dnipro Cherkaskyi Dnipro
v
Hoverla Hoverla
16:30
Obolon'-Brovar Obolon'-Brovar
v
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
14:00
Stal Alchevsk Stal Alchevsk
v
Stal Dniprodzerzhynsk Stal Dniprodzerzhynsk
Cup
15:00
Chernomorets Chernomorets
v
Spartak Nal'chik Spartak Nal'chik
16:00
SKChF Sevastopol' SKChF Sevastopol'
v
Taganrog Taganrog
Czech Liga
15:00
Hradec Králové Hradec Králové
v
Slovácko Slovácko
15:00
Jablonec Jablonec
v
Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava
15:00
Příbram Příbram
v
Bohemians 1905 Bohemians 1905
15:00
České Budějovice České Budějovice
v
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
18:15
Slavia Praha Slavia Praha
v
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
Ekstraklasa
1'
Cracovia Kraków Cracovia Kraków
0 - 0
Podbeskidzie Podbeskidzie
16:00
Górnik Zabrze Górnik Zabrze
v
Górnik Łęczna Górnik Łęczna
18:30
Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
v
Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
Eliteserien
2'
Strømsgodset Strømsgodset
0 - 0
Stabæk Stabæk
16:00
Vålerenga Vålerenga
v
Brann Brann
ISL
71'
Gresik United Gresik United
1 - 1
Persita Persita
FT
Pelita Bandung Raya Pelita Bandung Raya
3 - 0
Persijap Persijap
FT
PSM PSM
3 - 1
Persela Persela
J1 League
FT
Albirex Niigata Albirex Niigata
1 - 2
Tokushima Vortis Tokushima Vortis
FT
Nagoya Grampus Nagoya Grampus
1 - 1
Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
FT
Omiya Ardija Omiya Ardija
1 - 3
Sagan Tosu Sagan Tosu
FT
Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima
0 - 0
Cerezo Osaka Cerezo Osaka
FT
Vissel Kobe Vissel Kobe
2 - 1
Vegalta Sendai Vegalta Sendai
FT
Yokohama F. Marinos Yokohama F. Marinos
2 - 0
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale
FT
Tokyo Tokyo
4 - 4
Urawa Reds Urawa Reds
FT
Ventforet Kofu Ventforet Kofu
3 - 3
Gamba Osaka Gamba Osaka
FT
Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
1 - 3
Kashima Antlers Kashima Antlers
K League Challenge
FT
Bucheon 1995 Bucheon 1995
0 - 1
Gangwon Gangwon
FT
Daegu Daegu
0 - 0
Gwangju Gwangju
K League Classic
FT
Ulsan Ulsan
3 - 0
Sangju Sangmu Sangju Sangmu
FT
Gyeongnam Gyeongnam
0 - 0
Pohang Steelers Pohang Steelers
FT
Jeonbuk Motors Jeonbuk Motors
1 - 2
Seoul Seoul
League One
14:00
Barnsley Barnsley
v
Gillingham Gillingham
14:00
Bradford City Bradford City
v
Peterborough United Peterborough United
14:00
Colchester United Colchester United
v
Doncaster Rovers Doncaster Rovers
14:00
Fleetwood Town Fleetwood Town
v
Chesterfield Chesterfield
14:00
Leyton Orient Leyton Orient
v
Walsall Walsall
14:00
Milton Keynes Dons Milton Keynes Dons
v
Coventry City Coventry City
14:00
Port Vale Port Vale
v
Notts County Notts County
14:00
Preston North End Preston North End
v
Oldham Athletic Oldham Athletic
14:00
Rochdale Rochdale
v
Bristol City Bristol City
14:00
Sheffield United Sheffield United
v
Crawley Town Crawley Town
14:00
Swindon Town Swindon Town
v
Crewe Alexandra Crewe Alexandra
14:00
Yeovil Town Yeovil Town
v
Scunthorpe United Scunthorpe United
League Two
14:00
Accrington Stanley Accrington Stanley
v
Luton Town Luton Town
14:00
AFC Wimbledon AFC Wimbledon
v
Hartlepool United Hartlepool United
14:00
Bury Bury
v
Plymouth Argyle Plymouth Argyle
14:00
Cambridge United Cambridge United
v
Morecambe Morecambe
14:00
Carlisle United Carlisle United
v
Southend United Southend United
14:00
Dagenham & Redbridge Dagenham & Redbridge
v
Mansfield Town Mansfield Town
14:00
Exeter City Exeter City
v
York City York City
14:00
Newport County Newport County
v
Burton Albion Burton Albion
14:00
Northampton Town Northampton Town
v
Shrewsbury Town Shrewsbury Town
14:00
Oxford United Oxford United
v
Portsmouth Portsmouth
14:00
Stevenage Stevenage
v
Wycombe Wanderers Wycombe Wanderers
14:00
Tranmere Rovers Tranmere Rovers
v
Cheltenham Town Cheltenham Town
LFPB
19:00
Petrolero Yacuiba Petrolero Yacuiba
v
Bolívar Bolívar
22:00
Blooming Blooming
v
Club Universitario Club Universitario
Liga I
15:30
Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu
v
Viitorul Viitorul
18:00
Steaua Bucureşti Steaua Bucureşti
v
Ceahlăul Piatra Neamţ Ceahlăul Piatra Neamţ
Liga MX
22:00
Cruz Azul Cruz Azul
v
Querétaro Querétaro
22:00
Veracruz Veracruz
v
Guadalajara Guadalajara
FT
Santos Laguna Santos Laguna
3 - 0
Toluca Toluca
FT
Morelia Morelia
1 - 5
Tigres UANL Tigres UANL
Liga Nacional
FT
Honduras Progreso Honduras Progreso
1 - 1
Platense Platense
Ligue 1
16:00
El Harrach El Harrach
v
El Eulma El Eulma
16:00
RC Arba RC Arba
v
CS Constantine CS Constantine
16:45
MC Alger MC Alger
v
Chlef Chlef
18:00
ASM Oran ASM Oran
v
Hussein Dey Hussein Dey
18:00
JS Kabylie JS Kabylie
v
USM Alger USM Alger
18:00
MO Béjaïa MO Béjaïa
v
Saoura Saoura
MLS
23:00
New York RB New York RB
v
Montreal Impact Montreal Impact
23:00
Toronto Toronto
v
Chicago Fire Chicago Fire
23:30
Columbus Crew Columbus Crew
v
Houston Dynamo Houston Dynamo
23:30
New England New England
v
Chivas USA Chivas USA
FT
Dallas Dallas
2 - 1
Real Salt Lake Real Salt Lake
NASL
23:00
NY Cosmos NY Cosmos
v
Minnesota United Minnesota United
23:30
Indy Eleven Indy Eleven
v
Ottawa Fury Ottawa Fury
23:30
Tampa Bay Rowdies Tampa Bay Rowdies
v
Carolina RailHawks Carolina RailHawks
Premier League
31'
Zenit Zenit
2 - 0
Amkar Perm' Amkar Perm'
16:00
Rubin Kazan' Rubin Kazan'
v
CSKA Moskva CSKA Moskva
FT
Ufa Ufa
1 - 2
Spartak Moskva Spartak Moskva
Prim B Nacional
Aldosivi Aldosivi
v
Colón Colón
All Boys All Boys
v
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
Boca Unidos Boca Unidos
v
Douglas Haig Douglas Haig
Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy
v
San Martín San Juan San Martín San Juan
Huracán Huracán
v
Patronato Patronato
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
v
Atlético Tucumán Atlético Tucumán
Instituto Instituto
v
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
Nueva Chicago Nueva Chicago
v
Argentinos Juniors Argentinos Juniors
Temperley Temperley
v
Sportivo Belgrano Sportivo Belgrano
Unión Santa Fe Unión Santa Fe
v
Crucero del Norte Crucero del Norte
18:15
Sarmiento Sarmiento
v
Huracán Huracán
19:30
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
v
Unión Santa Fe Unión Santa Fe
21:15
Argentinos Juniors Argentinos Juniors
v
Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy
22:30
San Martín San Juan San Martín San Juan
v
Instituto Instituto
Primeira Liga
16:00
Marítimo Marítimo
v
Académica Académica
17:00
Paços de Ferreira Paços de Ferreira
v
Porto Porto
19:30
Sporting CP Sporting CP
v
Arouca Arouca
Primera A
22:00
Emelec Emelec
v
El Nacional El Nacional
FT
LDU Loja LDU Loja
1 - 1
Deportivo Cuenca Deportivo Cuenca
Primera A
20:15
Fortaleza Fortaleza
v
Uniautónoma Uniautónoma
22:30
Atlético Nacional Atlético Nacional
v
Envigado Envigado
22:30
Águilas Doradas Águilas Doradas
v
Patriotas Boyacá Patriotas Boyacá
Primera B
20:00
Barranquilla Barranquilla
v
Expreso Rojo Expreso Rojo
20:00
Deportivo Rionegro Deportivo Rionegro
v
Cúcuta Deportivo Cúcuta Deportivo
20:00
Valledupar Valledupar
v
Atlético Bucaramanga Atlético Bucaramanga
Primera División
16:30
Universidad Chile Universidad Chile
v
Huachipato Huachipato
19:30
Ñublense Ñublense
v
O'Higgins O'Higgins
22:00
Unión Española Unión Española
v
Univ. Concepción Univ. Concepción
FT
Santiago Wanderers Santiago Wanderers
2 - 2
Audax Italiano Audax Italiano
Primera División
20:15
Newell's Old Boys Newell's Old Boys
v
Belgrano Belgrano
18:00
Gimnasia La Plata Gimnasia La Plata
v
Rosario Central Rosario Central
23:30
Independiente Independiente
v
Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
Pro League
17:45
Najran Najran
v
Al Ahli Al Ahli
17:45
Al Raed Al Raed
v
Al Nassr Al Nassr
17:45
Al Fateh Al Fateh
v
Al Shabab Al Shabab
Pro League
16:00
Standard Liège Standard Liège
v
Westerlo Westerlo
18:00
Kortrijk Kortrijk
v
KV Oostende KV Oostende
18:00
Lierse Lierse
v
Sporting Charleroi Sporting Charleroi
18:00
Zulte-Waregem Zulte-Waregem
v
Mouscron-Péruwelz Mouscron-Péruwelz
S.League
FT
Young Lions Young Lions
2 - 1
Hougang United Hougang United
Serie A
21:30
Atlético Mineiro Atlético Mineiro
v
Internacional Internacional
21:30
Botafogo Botafogo
v
Chapecoense Chapecoense
Serie B
19:10
Atlético GO Atlético GO
v
Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa
19:10
Avaí Avaí
v
Santa Cruz Santa Cruz
19:10
Náutico Náutico
v
América RN América RN
19:10
Paraná Paraná
v
Bragantino Bragantino
19:10
Portuguesa Portuguesa
v
Ceará Ceará
FT
Icasa Icasa
1 - 1
Vasco da Gama Vasco da Gama
Super League
16:15
Kerkyra Kerkyra
v
Panthrakikos Panthrakikos
16:15
OFI OFI
v
Panaitolikos Panaitolikos
18:30
Olympiakos Piraeus Olympiakos Piraeus
v
Niki Volos Niki Volos
Super Liga
15:00
Borac Čačak Borac Čačak
v
Čukarički Čukarički
15:00
Napredak Napredak
v
OFK Beograd OFK Beograd
15:00
Novi Pazar Novi Pazar
v
Radnički Kragujevac Radnički Kragujevac
15:00
Spartak Subotica Spartak Subotica
v
Mladost Lučani Mladost Lučani
15:00
Voždovac Voždovac
v
Rad Beograd Rad Beograd
16:00
Jagodina Jagodina
v
Radnički Niš Radnički Niš
18:30
Vojvodina Vojvodina
v
Crvena Zvezda Crvena Zvezda