Araujo Cancelo Xavi Barcelona GFXGetty

„Nagyon rossz volt a bíró” – A Barcelona vezetőedzője a magyar játékvezetőt hibáztatja csapata kiesése miatt

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A katalánok edzője, Xavi Hernández alaposan kiakadt a romániai magyar játékvezetőre, Kovács Istvánra a Barcelona-PSG (1–4) Bajnokok Ligája-negyeddöntőn történtek miatt.

Mint megírtuk, a Paris-Saint Germain kedd este hátrányból fordítva 4–1-re nyert a Barcelona vendégeként, így a francia együttes 6–4-es összesítéssel továbbjutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

A találkozó – és utólag már kijelenthető: a párharc – fordulópontja a 29. percben érkezett el, amikor a romániai magyar játékvezető, Kovács István kiállította a hazaiak utolsó emberként szabálytalankodó védőjét, Ronald Araujót. Ennek jogosságát egyébként a videóbíró is megerősítette.

Másképp látta azonban a Barcelona vezetőedzője, Xavi Hernández, aki már a meccs közben sem tudta féken tartani az indulatait, kisebb dührohamot kapott, így az 56. percben neki is felmutatták a piros lapot. Az edzői stábjának egyik tagját pedig reklamálás miatt zavarta el a kispadról a nagykovácsi születésű sípmester, aki összesen 12 büntetőkártyát osztott ki ezen a mérkőzésen.

A BBC beszámolója szerint Xavi a hármas sípszót követően arról beszélt, hogy Araujo – általa szükségtelennek, túl szigorúnak tartott – kiállítása döntötte el a meccset, addig csapata jól játszott, irányította a találkozót.

Nagyon idegesek és dühösek vagyunk, mert a piros lap volt a döntő tényező a meccsen. A bíró nagyon rossz volt. Mondtam neki, hogy katasztrófa a teljesítménye. Nem szeretek a játékvezetőkről beszélni, de ennek egyértelmű hatása volt a szezonra, ez ki kell mondani. Kár, hogy az egész szezon munkáját tönkretette egy felesleges kiállítás” – hangsúlyozta Xavi.

A 39 éves Kovács István Barcelonában hatodik alkalommal fújta a sípot a Bajnokok Ligája 2023/2024-es szezonjában, korábban négy csoportmérkőzésen, valamint az Inter–Atlético Madrid nyolcaddöntőben kapott feladatot. Az előző öt találkozóján összesen 24 lapot mutatott fel, ehhez tett hozzá kedden még 12-t, amiből három is piros volt és mind a katalánoknak járt.

Szívesen játszottam volna a meccs minden percében 11 vs. 11-ben Luis Enrique és a PSG ellen. Tudjuk, hogy vannak kiállítások a futballban, de úgy gondolom, hogy Araujo esetében ez szükségtelen volt. Szégyen, hogy egy játékvezetői döntés tönkre tette mindazt, amin a szezonban dolgoztunk” – ezt már a CBS-nek mondta a Barcelona trénere.

Ugyanennek a csatornának nyilatkozott Thierry Henry, a gránátvörös-kékek korábbi támadója, aki szerint viszont jogosan csökkent tíz emberre a katalán csapat, és ennek nem kellett volna automatikusan azt jelenteni, hogy utána következik az összeomlás.

„A gólokat nem azért kapták, mert tíz emberrel játszottak. Azért történt, ami történt, mert elkezdtek pánikolni. Nem nyerhetsz címet és nem lehetsz bajnok, ha pánikba esel a nehéz helyzetekben” – szögezte le a világbajnok francia csatár.

A Bajnokok Ligája-búcsú azt is jelenti, hogy a Barcelona könnyen trófea nélkül zárhatja a szezont. Xavi csapata már csak a bajnokságban van versenyben, hét fordulóval a szezon vége előtt nyolc pont a hátránya a Real Madrid mögött. A két ősi rivális párharcát, az el Clásicót éppen a La Liga e hétvégi fordulójában rendezik meg a spanyol fővárosban.