Kylian-Mbappe(C)GettyImages

Fájdalmas búcsú: hiába szerzett gólt, Kylian Mbappét kifütyülték, a PSG pedig kikapott – VIDEÓ!

Játssz Magyarország egyik legjobb online kaszinójában! Vágj zsebre 4x32 000 Ft értékű bónuszt és 32 ingyen pörgetést! Regisztrálj most! (x)

Kylian Mbappé az utolsó hazai mérkőzését játszotta vasárnap a Paris Saint-Germainben.

A búcsú azonban aligha a sztárcsatár várakozásainak megfelelően alakult: a már bajnok csapata a gólja ellenére 3–1-s vereséget szenvedett a Toulouse-tól, őt pedig kifütyülte a szurkolók egy része a Parc des Princes-ben.

Unibet

Mint megírtuk, a világbajnok csatár a napokban jelentette be, hogy a szezon végén, szerződése lejártával elhagyja a csapatot, sőt, Franciaországot is – bár ezt továbbra sem erősítette meg senki, minden bizonnyal a Real Madridban folytatja.

A 25 éves játékos 307 mérkőzésen 256 gólt, és 108 gólpasszt jegyzett és összesen 14 trófeát nyert a párizsiakkal. Ám a megítélése így is vegyes, abban sem volt egyetértés a szurkolók között, hogy elbúcsúztassák-e vagy sem. Voltak, akik a bemutatásnál kifütyülték, mások pedig egy látványos drapériával kedveskedtek Mbappénak, aki a bemelegítéskor kiment köszönteni a tábort.

Mindez azonban látszólag nem hatotta meg a sztárcsatárt, aki már a 8. minutumban megszerezte a vezetést a PSG-nek. Ezután jött azonban a hidegzuhany a 33. bajnoki forduló keretében megrendezett meccsen. A Toulouse öt perc elteltével, Thijs Dallinga révén egyenlített, a második félidőben, a 68. percben pedig Yann Gboho a vezetést is megszerezte. Hiába nyomott a párizsi alakulat, nem jött össze neki az egyenlítés – sőt, a 94. percben Frank Magri a kegyelemdöfést is bevitte.

Kylian Mbappé így vereséggel búcsúzott a Parc des Princes közönségétől.

A PSG a bajnokság hátralévő két fordulójában a Nice és a Metz csapatával találkozik idegenben, a kupadöntőben pedig a Lyonnal méri össze erejét, Lille-ben.