Szoboszlai Liverpool Diaz SalahInstagram/ Liverpool

Szoboszlai Dominik büntetőt harcolt ki a Premier League magyaros derbijén

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A Liverpool hazai pályán 3–1-re győzött Bournemouth ellen a Premier League második fordulójában. Szoboszlai Dominik a házigazdáknál, Kerkez Milos a vendégeknél játszotta végig a mérkőzést, előbbi egy büntetőt is kiharcolt.

A Newcastle United-Liverpool bajnokin a hazai győzelem 2.20, a döntetlen 4.10, a vendég siker 3.10-szeres szorzóval fogadható. (x)

Magyaros derbit rendeztek szombaton, a Premier League második fordulójában: a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liverpool a Kerkez Milost a soraiban tudó AFC Bournemoutht fogadta és mindkét magyar válogatott játékos a kezdőcsapatban kapott helyet.

Alig hangzott el a hármas sípszó, máris a hazaiak kapujában táncolt a labda: egy hatalmas védelmi hibát követően – Alisson kapus összefutott az egyik védővel – Senesi emelése Anthony juttatta a kapuba a játékszert, de mint kiderült, lesről.

A 3. percben azonban már semmi sem mentette meg a saját kapujuk előterében ezúttal is bizonytalan Vörösöket a kapott góltól: Solanke a 16-os előtt szerelte Arnoldot, majd Semenyo-hoz továbbította a labdát, aki van Dijk lábai között lőtte azt a jobb alsó sarokba. (0–1)

Percekkel később egyenlíthetett volna a Liverpool, de van Dijk fejese után a lécen csattant a labda. A hazaiak azonban továbbra is nyomás alatt tartották az ellenfelet, Arnold próbálkozását Neto kapus hárította, Szoboszlai kissé mellé, Gakpo pedig felé lőtt, mígnem a 27. percben góllá értek az erőfeszítéseik: Luis Díaz egy megpattanó jobb oldali beadást felpörgetett magának, és jobbal, hét méterről a bal alsóba lőtt (1–1).

A 35. percben Szoboszlai harcolt ki büntetőt – Rothwell rúgta fel egy cselt követően a 16-os jobb sarkánál. Szalah állt a labda mögé, lövését hárította ugyan a kapus, de a kipattanó labdát már a hálóba juttatta az egyiptomi (2–1).

A folytatásban a magyar válogatott csapatkapitánya előbb kiosztott egy remek passzt Arnoldnak, majd az első játékrész 48. percében maga eresztett el egy életerős lövést úgy 18 méterről – az előbbi próbálkozást a kapus, az utóbbit a blokk hatástalanította.

Fordulás után is lendületben maradt a Liverpool – Szoboszlai rögtön adott újra egy forintos labdát Arnoldnak –, amely aztán az 58. percben váratlanul megfogyatkozott: Mac Allister kapott piros lapot, miután letalpalta Christie-t.

Négy perccel később azonban emberhátrányban is kétgólosra növelte előnyét a házigazda: Szoboszlai jobb alsó sarokba tartó lövését még hárította Neto, a kipattanó labdát azonban Jota a bal felsőbe lőtte (3–1).

A Bournemouth próbálkozott ugyan – a 70. percben Moore-nak, jó negyedórával később Billingnek volt komolyabb helyzete –, ám újabb gólt már nem tudott szerezni.

A Liverpool két fordulót követően négy, a Bournemouth egy ponttal áll tehát az angol élvonal tabelláján a magyaros derbit követően, amelyet mindkét válogatott játékosunk végigjátszott.