Videó: Már nem a saját kezében van a Marseille sorsa

A Guingamp elleni döntetlen sokba kerülhet az EL-döntős alakulatnak.

A Bajnokok Ligája indulásért hajtó Marseille a Guingamp otthohába látogatott péntek este a Ligue 1 37. fordulójában.

A vendégek nagyon bekezdtek, és már a 2. percben megszerezték a vezetést, miután Germain egy nagyszerű fejessel továbbította a kapuba Thauvin beadását . 0-1

A következő gólra sem kellett sokat várni: a 14. percben Ocampos beadására az első találatnál előkészítőként tündöklő Thauvin érkezett. 0-2

A Marseille szurkolók azonban végül nem örülhettek. A 42. percben Clement Grenier előbb egy szerencsés találattal szépített, majd büntetőből kiegyenlített. 2-2

Ráadásul a 66. percben még nagyobb bajba kerültek a vendégek, miután Steve Mandanda a tizenhatoson belül elkaszálta a gólhelyzetben kilépő Jimmy Briandot. A kapus piros lapot kapott, Briand pedig értékesítette a megítélt tizenegyest. 3-2

A Marseille azonban nem adta fel a küzdelmet, és a 81. percben az emberhátrányban játszó együttes Thauvin második góljával egyenlített. 3-3

Hiába az egyenlítés, a győzelem már nem jött össze a Marseille együttesének, ezzel pedig hatalmas bajba kerültek. Ha az AS Monaco és a Lyon is hozza a maradék két meccsét, akkor Rudi Garcia együttese csak egy Európa Liga győzelemmel tudná kiharcolni a Bajnokok Ligája indulást.