Videó: dortmundi gála videóbírós segítséggel

Fox
Aubameyangon és Philippen kívül a videóbíró is főszereplő volt Dortmundban.

A Dortmund ötöt hintett a Kölnnek a Bundesliga negyedik fordulójának vasárnap esti meccsén.

Két új szerzemény hozta össze az első gólt rögtön a 2. percben, amikor Maximilian Philipp zörgetett fejesből az ukrán szélső, Andrij Jarmolenko közreműködése után, majd Szokratisz gondoskodott arról, hogy kényelmes előnyben pihenhessen a szünetben a házigazda (2-0). Utóbbi gól érdekessége, hogy a bíró először visszafújta a találatot, majd a videóbíró hatására mégis megadta azt.

Először visszafújták a találatot, majd a videóbíró hatására mégis megadták - videó:

Egy óra magasságában Pierre-Emerick Aubameyang pillanatai következtek, aki lőtt egy tizenegyesgólt, majd egy percre rá ismét beköszönt ziccerben érkezve. Még a hajrá előtt Philippnek is összejött egy szép dupla (5-0).

A BVB úgy vezeti a táblázatot, hogy eddig még gólt sem kapott a bajnokságban.

Bundesliga, 4. forduló, vasárnapi játéknap:
Dortmund-Köln 5-0 (Philipp 2., 69., Szokratisz 45., Aubameyang 59. - 11-esből, 60.)

Korábbi eredmények a játéknapról: Hoffenheim-Hertha 1-1, Leverkusen-Freiburg 4-0.

A bajnokság állása (élcsoport): 1. Dortmund 10 pont (10-0), 2. Hannover 10 (5-1), 3. Bayern München 9 (9-3), 4. Schalke 9 (7-3) ...

Dortmund-Köln 5-0, videón a gólok: