Videó: Az MTK otthonában aratott magabiztos győzelmet a Vidi

vidi.hu
A fővárosból hozta el a három pontot a székesfehérvári együttes.

A magyar bajnokság 21. fordulójának zárómeccsén az MTK és a MOL Vidi FC csaptak össze a fővárosban.

A vendégek előtt nagy lehetőség adódott, hiszen a listavezető Fradi előnyből kapott ki kora délután a Lokitól, a nap, vagy akár az idény gólját szerző Zsóri Dániel miatt.

Csodagóllal nyert a Debrecen a Ferencváros ellen

A fehérváriak ennek megfelelően gyorsan dűlőre akarták vinni a három pont sorsát, hiszen már a 9. percben vezettek: Milanov húzott befelé a bal oldalról, a labdát Hadzic elé tálalta, aki mintegy 18 méterről óriási bombát ragasztott a kapu jobb oldalába. 0-1

Alig fordultak a csapatok és már kettő volt a különbség: a jobb oldalról érkezett beadás a kapu előterébe, ahol Scepovic érkezett és 10 méterről lőtt a kapuba. 0-2

Egy perc múlva el is dőlhetett volna a meccs, amikor Elek Ákos került ziccerbe a kapuval szemben, de előbb a kapusba, majd a kipattanót a kersztlécre rúgta.

Az első félidő hajrája felé közeledve azonban már eldőlt a három pont sorsa: a 36. minutumban jobbról jött be a Vidi szöglete, amely a fejekről lecsorgott és Stopira közelről kotorta a labdát a kabuba. 0-3

Az érdemi kérdések eldőltek ezzel, de az MTK nem adta fel, ugyanis a második félidő derekán egy bal oldalról érkező keresztpasszt a szemfüles Gera adta középre, amelyre Torghelle érkezett és a szabadon maradó kapuba belsőzött 4 méterről. 1-3

A hátralévő időben nem született több találat, a Vidi magabiztosan nyert 3-1-re, és a Fradi botlása miatt feljöttek 6 pontra a zöld-fehérekre, az MTK pedig már csak a 6. helyen a 21. fordulót követően.