Goretzka Bayern MünchenGetty Images

Vérszegény meccsen nyert a Bayern a Hertha ellen

Szombaton délután tovább folytatódtak a Bundesliga 23. fordulójának küzdelmei.

A négy találkozó közül egyértelműen a Bayern München - Hertha volt a legérdekesebb, legalábbis a kezdés előtt, azonban az első félóra úgy telt el, hogy komolyabb helyzetet nem is jegyezhettünk fel.

A bajorok nagy labdabirtoklási fölényben voltak, de szinte semmi veszélyt nem jelentettek Dárdai Pál csapatának kapujára.

A második félidő elején azonban egy jobrról érkező beadásra csapott volna le Lewandowski, de az utolsó pillanatban a védők mentettek.

Az 56. percben azonban a meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki a Hertha részéről, amikor Selke belsővel lőtt az ötös jobb oldali sarkáról, a labda túljutott Neueren, de a gólvonal elől még Kimmich ki tudta piszkálni.

A 63. minutumban viszont vezettek a hazaiak: egy szögletre rosszul jött ki Jarstein, az üresen maradt kapuba pedig könnyen csúsztatott Javi Martinez. 1-0

A 80. percben beállt Dárdai Palkó is a Herthába, de ő sem tudott segíteni csapatán. Ráadásul a vége előtt még Rekik durvaságért egyből pirosat kapott a berlinieknél.

A lefújás előtt még egy szabadrúgás utáni kipattanót Thomas Müller közelről óriási helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt.

Több találat azonban nem született, a Bayern egy igencsak vérszegény meccsen 1-0-ra nyert és pontban befogta az egy meccsel kevesebbet játszó listavezető Dortmundot, a Hertha pedig a 10. helyen a tabellán.