liverpool(C)Getty Images

Újra fontos pontokat hullajtott, így végleg kiszállhatott a bajnoki versenyfutásból a Liverpool

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A Liverpool noha fordított, végül csak 2–2-es döntetlent játszott a West Ham United otthonában szombaton, a Premier League 35. fordulójában.

Ezzel alighanem végleg elúszott a Vörösök bajnoki címe, akiknél Szoboszlai Dominik csak perceket kapott.

Az Everton ellen 2–0-ra elveszített városi rangadó után Jürgen Klopp elismerte: immár a riválisok botlására is szükség lenne ahhoz, hogy csapata megnyerje a bajnokságot. Az pedig magától értetődő, hogy a Vörösöknek nem szabad több pontot elhullajtani a hátralévő néhány fordulóban.

Nem tudni, hogy a szezon végén távozó német szakember – akinek már az utódja is megvan – nagytakarításba kezdett-e, vagy már lemondott a bajnoki címről, mindenesetre tény: olyan korábban  meghatározó játékosokat hagyott ki a szombati kezdőcsapatból, mint az utóbbi időben sokat kritizált Szoboszlai Dominik, valamint Mohamed Szalah, Darwin Nunez, Curtis Jones és Ibrahima Konate.

A házigazda az első félidőben átadta a kezdeményezés lehetőségét a Liverpoolnak. A vendégek fél óra elteltével találták el először a kaput, Alexander-Arnold révén, majd a 40. percben Luis Díaz találta telibe egy cselt követően a kapufát.

A West Ham mégis előnnyel vonulhatott a szünetre: a 43. minutumban, egy szögletet követően Mohammed Kudus ivelése után Jarrod Bowen fejelt a hálóba (1–0) .

Alig kezdődött meg a második játékrész, máris egyenlítettek a Vörösök: a 48. percben Andrew Robertson takarásból lőtt, Areola ugyan belekapott a labdába, de az mégis utat talált a kapuba (1–1).

A Liverpool továbbra is támadásba maradt, sorra dolgozta ki a helyzeteket, aminek a 65. minutumban meg is lett az eredménye – igaz, a West Ham játékosainak hathatós közreműködésével. Egy szöglet után, Gakpo lövését követően ide-oda pattogott a labda, végül Areola kapus öngóljaként jegyzőkönyvezték a találatot (1–2).

Ezután már a házigazda játszott veszélyesebben, nem is tudta megőrizni előnyét a vendégcsapat. A 77. percben a Liverpool képtelen volt felszabadítani, Michail Antonio pedig két ember között a hálóba fejelt (2–2).

A Vörösöknek lett volna még lehetősége gólt szerezni, de Coufal hatalmasa mentett a kapu előtt, Elliott pedig távolról a keresztlécet találta el.

Az eredményben már a 91. percben beállt Szoboszlai Dominik sem tudott változtatni.

Ezzel a döntetlennel pedig alighanem végleg elúszott Jürgen Klopp csapatának bajnoki címe. Az Arsenal kettő, a Manchester City pedig egy ponttal vezet a Vörösök előtt, de az előbbi egy, az utóbbi pedig kettő meccsel kevesebbet játszott.