Son Heung-Min Manchester City TottenhamGetty

Szon mindkét kaput bevette, a Tottenham pontot csent a címvédőtől

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A címvédő Manchester City 3–3-as döntetlent játszott hazai pályán a Tottenham Hotspurrel vasárnap az angol élvonal 14. fordulójában.

A Tottenham a 6. percben a hazaiak szöglete után indított ellentámadást, amelynek végén Szon lövését nem tudta hárítani Ederson kapus (0–1).

A dél-koreai támadó neve három minutum elteltével ismét felkerült az eredményjelzőre, de ettől alighanem eltekintett volna az érintett: Julian Álvarez beívelt szabadrúgása után ugyanis a saját kapujába pattant róla a labda (1–1).

A folytatásban gyorsan megfordíthatta volna az eredményt a címvédő, de Haaland nagy helyzetben nem volt elég pontos, Doku lövése pedig a felső lécen csattant.

A 31. percben azonban már nem volt menekvés: Álvarez önzetlen átadása után Phil Foden rúgta a jobb sarokba a labdát (2–1).

Az imént még az előkészítésben jeleskedő argentin világbajnok kisvártatva maga is beköszönhetett volna, de a kapufa kisegítette a vendégeket.

Ahogy a 69. mintumban is, amikor Szon passza után onnan pattant a hálóba Lo Celso lövése (2–2).

A 81. minutumban aztán ismét előnyre tett szert a házigazda: Haaland középre tett labdáját a szabadon érkező Grealish belsőzte a kapuba (3–2).

Ám a Spursnek még erre is volt válasza: a 90. percben – Szon beadása után – Kulusevski fejese kötött ki a hálóban, „természetesen” a léc segítségével.

A Manchester City zsinórban harmadik bajnokiján játszott döntetlent, jelenleg a tabella harmadik helyén áll, három ponttal lemaradva a listavezető Arsenaltól.

Az ötödik helyezett Tottenham megszakította hárommeccses vereségsorozatát és két egység választja el a Bajnokok Ligája-szereplést érő pozíciótól.