Simán győzött a Puskás hazai pályán

PAFC-BMTE
budafokimte.hu

3-0-ás győzelmet aratott a Puskás Akadémia csapata hazai pályán a Budafok ellen az OTP Bank Liga 11. fordulójának szombati első meccsén.

A mérkőzés első félórája felcsúti fölényt hozott, a hazaiak több ígéretes lehetőséget alakítottak ki a vendégek kapuja előtt. A felforgatott kezdőcsapattal pályára lépő Budafok az első félidő vége felé mutatott először életjeleket, főként szabadrúgásból, illetve szögletből voltak veszélyesek, mégis hátrányba kerültek egy védelmi hiba után.

Fordulást követően cserékkel frissített a Budafok, kevés eredménnyel. A felcsúti gárda Antonio Mance révén két újabb gólt ért el, miközben Luciano Slagveer két nagy helyzetet is elpuskázott, így a hazaiak magabiztos előnnyel várták a hajrát. A vendégek támadtak a szépítő gólért, de nem jártak sikerrel, miközben a Puskás Akadémia további próbálkozásai rendre célt tévesztettek.

Az első találatra 39 percet kellett várni: Slagveer beadását röviden csúsztatta meg Nikolics, Kiss Tamás lecsapott rá, majd egy igazítás után ballal visszagurított. A labda éppen a kaputól pár méterre üresen álló Knezevic bal lábára pattant, aki a kaput vette célul. 1–0

Egy bő húsz perc múlva Mance iramodott meg a balösszekötő helyén, majd egy csel után 18 méterről jobbal a bal alsó sarokba csavarta a labdát. 2–0

A 72. percben Ismét Mance villant meg: Knezevic nagyszerű kiugratását követően egyedül vezethette a labdát Póser kapujára, majd a horvát légiós 12 méterről nem hibázta el a lehetőséget, és a jobb alsó sarokba gurított. 3–0