Puskás-Suzuki-Kupa: A Puskás Akadémia alulmaradt a fináléban

pfla.hu
A Genk örülhetett a végső győzelemnek.

A 11. Puskás-Suzuki-Kupa fináléjában a házigazda Puskás Akadémia a belga Genk gárdájával csapott össze a Pancho Arénában.

Az első igazán nagy ziccerre a 9. percig kellett várni. Ekkor Kocsis lépett ki egy jó kiugratás után, de a belgák kapusa jó ütemben mozdult ki, és végül hárítani tudta a lövést.

Az első félidő végén jött a hidegzuhany: a magyar Németh András góljával a belgák szerezték meg a vezetést. 0-1

A második félidő 12. percében hatalmas balszerencséje volt a Puskásnak, egy szabadrúgás után ugyanis Posztobányi öngóljával tudta növelni az előnyét a Genk. 0-2

Négy perccel a meccs lefújása előtt visszajött a meccsbe a Puskás: Komáromi György lépett ki egy remek csúsztatás után, és a bizonytalanul kimozduló kapus fölött a magyar játékos szép mozdulattal emelte át a labdát.  1-2

Az utolsó másodpercekben az egyenlítéshez is közel került a hazai együttes, de a belgák kapusa óriási bravúrral hárította a szabadrúgást.

A végén a Puskás Akadémia mindent megtett a győzelemért, és ennek meglett a böjtje: mivel az utolsó támadásnál a kapus Ásványi Balázs is előrejött, a kontrából Limbombe egy 50 méteres góllal biztosította a Genk győzelmét. 1-3

Nagyot küzdöttek a felcsúti fiatalok, de a Puskás Akadémia ötödjére sem tudta behúzni a Puskás-Suzuki-Kupa döntőjét.