ZTE–Videotonmolfehervar.hu

NB I: itthon is akadozik a fehérvári gépezet

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

A csapatok dolgát nehezítette, hogy a kezdés előtt felhőszakadás zúdult a pályára, így sok helyen víz borította a gyepet. A csúszós fű és a vizes labda többször megtréfálta a játékosokat, ezért nehezen lehetett helyzetet kialakítani. Negyedóra után a Konferencia-liga-selejtező első körében búcsúzott Fehérvár mezőnyfölénybe került. A ZTE is veszélyeztetett, ám Zimonyi fejese célt tévesztett, majd Nikolics a kiugrása után nem tudta elrúgni Demjén mellett a labdát.

A gól nélküli első félidőt követően megint zuhogni kezdett, ám a hazaiakat a 47. percben másik hidegzuhany is érte: a védők nem tudtak felszabadítani, és Dárdai 18 méterről, kapásból a kapu jobb oldalába bombázott. Később az eső elállt, az iram csökkent, a vendégek pedig nem tudták megőrizni előnyüket. A 68. percben egy bal oldali beadás után Kovácsik Babati testére ütötte a labdát, a hazaiak csatára aztán közelről nem hibázott.

A fehérváriak próbálták fokozni a tempót, ismét többet birtokolták a labdát. A 82. percben Rus szabadrúgását tornászta ki a léc alól Demjén. A hajrá nem hozott izgalmakat, maradt az 1-1.

A Zalaegerszeg közel 2009 augusztusa óta nem tudja legyőzni riválisát, azóta hét vereség mellett ez volt az ötödik döntetlenje.

ZTE FC–MOL Fehérvár FC 1–1 (0–0)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, v.: Andó-Szabó
ZTE FC: Demjén – Serafimov, Kálnoki-Kis, Bobál, Gergényi – Bedi, Halilovic, Tajti (Szalay, 81.) – Babati (Meshack, 75.), Zimonyi (Skribek, 63.), Koszta
MOL Fehérvár FC: Kovácsik – Fiola, Musliu, Rus, Stopira – Dárdai, Nego, Alef, Heister – Nikolics (Szabó L., 85.), Petrjak (Szendrei, 80.)
Gólszerző: Babati (68.), illetve Dárdai (47.)
Sárga lap: Tajti (5.), Halilovic (12.), Serafimov (44.), illetve Nego (24.), Heister (56.), Musliu (90.)