Benjamin Pavard Kylian Mbappe France HIC 2:1Getty Images

Menetelnek a franciák, kapaszkodnak a hollandok

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Franciaország idegenben 1–0-ra legyőzte hétfőn Írországot, így továbbra is száz százalékos a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének B-csoportjában. A másik mérkőzésen Hollandia 3–0-ra verte Gibraltárt.

Az első fordulóban Franciaország 4–0-ra kiütötte a hollandokat. Utóbbiak most azt a Gibraltárt látták vendégül, amely hazai pályán három gólt kapott az ezúttal szabadnapos Görögországtól.

Hollandia első gólját Memphis Depay szerezte, aki remek ütemben érkezett Denzel Dumfries beadására, és a gibraltári kapu jobb alsó sarkába fejelt a 23. percben (1–0).

Az 50. percben ismét Dumfries volt az előkészítő, de ezúttal Nathan Ake juttatta fejjel a hálóba a labdát (2–0). Nem sokkal később emberelőnybe is került Hollandia: Liam Walker belépője után azonnal felmutatta a piros lapot a játékvezető.

A végeredményt Ake állította be a 82. percben: a tizenhatos sarkáról leadott lövése után megpattant a labda, így a kapus már tehetetlen volt (3–0).

A csoport másik mérkőzésén, az Írország-Franciaország találkozón sokáig egyik csapat sem alakított ki nagy helyzetet. A második félidőben, az 50.percben aztán érkezett Benjamin Pavard, aki a léc segítségével tüzelt távolról az ír kapuba (0–1).

Franciaország hibátlanul vezeti a csoportot. Noha egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, a második helyen Görögország áll, amely jobb gólkülönbséggel előzi meg Hollandiát.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Magyarország-Bulgária Eb-selejtező mérkőzésen a hazai győzelem 1.67, a döntetlen 3.60, a vendég siker 5.50-szeres szorzóval fogadható.(x)