TEEMU PUKKI FINLAND 18112019Getty Images

Megmentette esélyeit a bennmaradásra Románia Finnországban

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A házigazda finnek a kiesés elkerülését vették célba Románia ellen, és így is kezdtek, hiszen a 12. percben Teemu Pukki révén előnybe is kerültek. A folytatásban aztán a románok magasabb fokozatra kapcsoltak, a második félidő elejn pedig egyenlíteni is tudtak Florin Tanase révén, így 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó, a kiesés kérdése pedig az utolsó fordulóban dől majd el. Mindeközben Bosznia-Hercegovina biztosan ott lesz a következő kiírásban az A-divízióban, hiszen 1-0-ra legyőzte Montenegrót és megnyerte a 3. csoportot.

A C-divízióban Grúzia is biztosította feljutását egy divízióval eljebb, hiszen 2-0-ra legyőzte Észak-Macedóniát. Érdekesség, hogy a második gól előtt Budu Zivzivadze, a Mol Fehérvár játékosa készítette elő a labdát a Napoli csillaga, Kvica Kvaratskelia elé. A csoport másik összecsapásán Bulgária 5-1-re kiütötte Gibraltárt, így jövőre is marad a C-ligában.

A legalsó, D-divízióban Észtország 2-1-re múlta felül Máltát, így megnyerte csoportját és feljutott a C-divízióba.

UEFA NEMZETEK LIGÁJA

B-DIVÍZIÓ

Bosznia-Hercegovina-Montenegró 1-0 (Demirovic 45+1.)
Finnország-Románia 1-1 (Pukki 12., ill. Tanase 52.)
C-DIVÍZIÓ
Grúzia-Észak-Macedónia 2-0 (Miovszki 35. - öngól, Kvaratskelia 64.)
Bulgária-Gibraltár 5-1 (Antov 23., Despodov 36., Kirilov 52., Stefanov 55., Petkov 81., ill. Chipolina 26.)

D-DIVÍZIÓ
Észtország-Málta 2-1 (Sappinen 45+6., Anier 86., ill. Teuma 51.)

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Magyarország-Olaszország NL mérkőzésen a hazaiak győzelme 4.6, a döntetlen 3.6, a vendégsiker 1.8-szoros szorzóval fogadható. (x)