Gulácsi bravúrja sem volt elég: ismét kikapott a magyar válogatott

21:51 CEST 2018. 03. 27.
Dzsudzsák Skócia
A magyar kapus büntetőt hárított, de elől minden kimaradt.

A Kazahsztán elleni arcpirító vereséget követően a Georges Leekens által vezetett magyar válogatott Skócia ellen próbált meg javítani a Groupama Arénában megrendezett felkészülési mérkőzésen.

Az első lehetőség a magyar csapat előtt adódott, de Szalai remek labdája után Dzsudzsák kiszorított helyzetben laposan csak a kapus kezébe tudta lőni a labdát.

Az első 20 perc vége felé járva Dzsudzsák végzett el remekül egy szabadrúgást, amit McGregor tudott kapu felé tornászni.

A 26. percben kellett először védenie Gulácsinak. Szerencsére Callum McGregor rémesen gyenge lövése éppenhogy elcsorgott a magyar kapusig.

Hiába védekezett 38 percig egészen jól a magyar csapat, egy hosszú ívelés után Kleinheisler nagyon ügyetlenül borította fel Frasert a tizenhatoson belül, a bíró pedig tizenegyest ítélt. Nagy szerencsénkre azonban Gulácsi az irányt jól eltalálva védeni tudta Mulgrew tizenegyesét.

Az első félidő hosszabbításában kishíján megszerezte a vezetést a magyar válogatott: Dzsudzsák szöglete után Guzmics fejelt a rövid sarok felé, de a gólvonalon álló védő blokkolni tudta az egyébként is pár centivel a kapu mellé tartó próbálkozást.

Három perccel a második félidő megkezdése után megszerezte a vezetést a skót csapat. Fraser beadása után Phillips érkezett középen, és Otigbáról pontosan elé került a labda, majd 6 méterről bevette Gulácsi kapuját. 0-1

A 60. percben Varga Roland eresztett meg egy óriási lövést jó 25 méterről, de a kapus hárítani tudott.

A 71. percben két óriási magyar helyzet is kimaradt. Először Szalai szerelte a skótok védőjét, majd ziccerben a kapusba lőtte a labdát, majd pár másodperccel később a Hoffenheim csatára kerül ismét helyzetbe Lovrencsics középretett labdája után, de ezúttal sem tudott betalálni.

Hiába küzdött nagyot a hátralévő időben a magyar csapat, az egyenlítő gólt nem sikerült begyötörtni. Így Georges Leekens írányítása alatt két meccsből két vereség a válogatott mérlege.