Honvéd Soroksárhonvedfc.hu

Magyar Kupa: A Honvéd lesz a Vidi ellenfele a döntőben

Szerdán délután rendezték meg a Magyar Kupa másik elődöntőjének visszavágóját, amelyen a Soroksár a Budapest Honvédot fogadta.

A kispestiek az első mérkőzésen 2-1-re nyerni tudtak egy hete, azaz előnyből vágtak neki a párharc második felvonásának.

A továbbjutás kérdése pedig viszonylag gyorsan eldőlni látszott, amikor a 15. percben Nagyot ütötték el a hazai tizenhatoson belül. A megadott büntetőhöz Ben-Hatira állt oda és magabiztosan lőtt a hálóba. 0-1

Visszajöhetetett volna a meccsbe a Soroksár a 26. percben, de Kundrák veszélyes fejesét a léc alól piszkálta ki Horváth.

A fordulást követően egyből gyors lehetőség itt is-ott is, hiszen Ben-Hatira 20 méterről leadott lövését kellett védenie a hazaiak kapusának, a túloldalon pedig Csernik nagyon veszélyes centerezését kellett a kispestieknek kivágniuk a kapu előteréből.

Aztán sokáig semmi, de a 76. percben a frissen beálló Korozmán mintegy 17-ről eresztett meg egy hatalmas löketet, de a labda centikkel elkerülte a Honvéd kapujának bal felső sarkát.

Nem sokkal később hasonlóan szép jelenet a túloldalon is, amikor Lovric a jobb oldalon védőjével szemben csinált meg egy cselt és ballal tekert a jobb felső sarok mellé.

A legvégén pedig Kamber fejesét követően a kipattanót 3 méterről Danilo belsőzte a hálóba. 0-2

Sőt, a hosszabbításban egy gyors kontra végén Kukoc külsővel tekert a kapu előterébe, ahol Tischler 2 méterről fejelt a kapuba. 0-3

Az eredmény már nem változott, a Honvéd 3-0-ra nyert és kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel jutott a Magyar Kupa döntőjébe, ahol a Debrecent búcsúztató Vidivel fognak megmérkőzni május 25-én a Groupama Arénában.