Ligue1: A Paris Saint-Germain kiütötte a Marseille-t

Kylian Mbappe PSG Marseille Ligue 1 27102019
A fővárosiak sikerrel jártak a Ligue 1 rangadóján.

Vasárnap késő este került sor a Paris Saint-Germain és az Olympique Marseille közti francia derbire.

Már a találkozó első felében eldőlt a három pont sorsa, ugyanis a hazaiak részéről a 10. percben egy fejes utáni kipattanót Icardi lőtt közelről a hálóba. 1-0

A 26. percben az argentin már duplázott, amikor Verratti pontos passzát csúsztatta a kapuba Icardi a kimozduló kapus mellett. 2-0

A 32. minutumban Di Maria volt önzetlen és jobbról keresztbe tett labdáját Mbappé lőtte a hálóba 6 méterről a bal oldalról. 3-0

A 44. percben megismétlődött az előző felállás, amikor Di Maria ugratta ki Mbappét, a francia pedig a kapus érintésével lőtt 14 méterről a bal sarokba. 4-0

A gólzáporos első félidőt követően a második játékrészben nagyon leült a meccs, a csapatok nem veszélyeztették egymás kapuit.

A Marseille nem volt képes visszajönni a meccsbe, a PSG pedig nem erőltette meg magát, hogy újabb gólt szerezzen.

A vége 4-0- lett a PSG javára, amellyel Tuchel együttese 8 pontos előnnyel a tabella élén, a Marseille pedig a 7. helyen a tabellán.

A meccs találatait az alábbi videóban nézhetitek meg.