LeipzigFlashscore

Két helyet ugrottak Szoboszlaiék, újra BL-indulással számolhatnak

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

1-0-ra nyert az RB Leipzig a Freiburg ellen a német Bundesliga 31. fordulójában.

Az Európa Liga-indulást jelentő ötödik helyen kezdte meg a Szoboszlai Dominikot és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig a Freiburg elleni találkozót. Sallai Roland csapata, a Freiburg két ponttal előzte meg a tabellán a lipcsei alakulatot a forduló előtt, így kemény meccsre lehetett számítani.

Szoboszlai és Orbán szokásszerűen a kezdőben volt, Sallai viszont rejtélyes okok miatt a meccskeretbe sem került be.

A vendégek már az első percekben megszerezhették volna a vezetést, Werner lőtt kapufára Haidara kiugratása után. A kipattanót Nkunku a kapu fölé lőtte. A német csatárnak még volt egy nagyobb helyzete, ott viszont a visszahúzódó védők blokkolták a lövését.

Szoboszlai is többször próbálkozott a félidő előtt, azonban csak a 17. percben eleresztett lövése jelentett kisebb problémát Flekken kapusnak.

A 27. percben Nkunku került ziccerbe Olmo passza után, de ki akarta cselezni a kapust, viszont így annyira kisodródott, hogy odalett a helyzet.

Az előny megszerzéséhez a 73. percig kellett várni a hazaiaknak. Kampl egészen a térfél közepétől indult el, majd a tizenhatoshoz érve Nkunkuhoz akart passzolni, ám nem jutott el hozzá a labda. A játékszer Guldéról visszapattant Kamplhöz, aki 11 méterről Flekken mellett, felett a kapuba emelt. 0-1

Az a gól kellett ahhoz a Leipzignek, hogy megszerezzék a három pontot és megelőzzék az Augsburg ellen botló Union Berlint és a mostani találkozón legyőzött Freiburgot. Az RB Leipzig 57, míg az Union Berlin és a Freiburg 56-56 ponttal áll a tabellán 31 fordulót követően.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Werder Bremen-Bayern München bajnokin a hazai győzelem 8.50, a döntetlen 6.10, a vendég siker 1.30-szoros szorzóval fogadható.(x)