Magyar Kupa ZTEMTI

Gólnélküli 90 perc után két gólt lőtt a ZTE, megnyerték a Magyar Kupát!

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Történelme során először ünnepelhetett kupagyőzelmet az Zalaegerszeg, 2023-ban ők a bajnokok.

Hosszú utat tett meg az ZTE, hogy 2023. május 3-án ők emeljék magasba a trófeát. A Kaposvár, a Kazincbarcika, a Békéscsaba, a Mezőkövesd és a Puskás Akadémia legyőzése után jutottak a Puskás Arénában megrendezett döntőbe, ahol a 90 percnyi gólnélküli állás után a hosszabbításban 2 góllal verték meg a Budafokot.

Az első nagy helyzetre sem kellett sokat várni, a negyedik percben Tajti Mátyás tornáztatta meg a ZTE kapusát, azonban Demjén Patrik a jobb felső felé tartó emelést a léc felé pöccintette. A hangulatot a nagyobb számban érkező zalaegerszegi szurkolók adták, csapatuk épített fel több támadást is az első 10 percben.

A Budafok egyértelműen a kontrákra és a labdaszerzésekre rendezkedett be.

Habár elképzelhetetlen lenne, hogy nem hazai csapatok jutnak a Magyar Kupa-döntőbe, a „HAJRÁ” zalaegerszegi rigmusra a budafokiak – szokás szerint – a „MAGYAROK” kiáltással válaszoltak. A 19. perc végén láthattuk a félidő egyik legnagyobb helyzetét, Beke Péter szerzett labdát a jobb oldalon, majd lőtte élesen középre a labdát. Az ötösön becsúszva tisztázni próbáló Kálnoki-Kis Dávid azonban a felső lécet találta el.

A zalai csapat sokszor próbálta meg középcsatárára, Ikoba Eduvie-re felpasszolni a labdát vagy indítani a játékost, azonban ez a legtöbb esetben meghiúsult.

A budaiak a két szélen lévő játékosuk – Bekét és Horváth – teljesítményére támaszkodott, így főleg a jobb és bal oldalon mentek végbe a vörös-fekete mezben lévő alakulat támadásai.

A félidőben felhasznált zalaegerszegi kettős csere sem hozta meg a ritmusváltást a meccsbe, főleg a középpályán ment az adok-kapok, nagy ziccerek nem alakultak ki a 70. percig. Ezután a ZTE elkezdte beszorítani a Budafokot a kapujuk elé.

A 86. percben eldönthette volna a döntő sorsát a csereként beálló Szalay Szabolcs, aki védő nélkül vitte a labdát a kapusra, azonban annyit várt a lövéssel, hogy visszaérkezett becsúszva Bíró Márk. A budafoki védő bele is sérült a mentésébe. A rendes játékidő gólnélküli döntetlennel végződött.

A kétszer tizenöt perc első félideje már inkább a húzódásokról és az ápolásokról szólt, a végső szó azonban a Zalaegerszegé maradt. Németh Dániel a 117. percben beverekedte magát a tizenhatoson belülre és bal oldalról, kiszorított helyzetből bevágta a labdát a rövidre. 1-0

A mérkőzés végére összeomlott a Budafok és a 120. perc után elvégzett Szalay Szabolcs 22 méterről elvégzett szabadrúgásgólja zárta le a döntő sorsát. A kapusnak nem volt rá ellenszere, könyörtelenül bevágta a labdát a kapu jobb oldalába. 2-0

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

Az Újpest-Vasas bajnokin a hazai győzelem 1.85, a döntetlen 3.65, a vendég siker 4.20-szoros szorzóval fogadható.(x)