GattusoGetty

Gattuso szerint az ellenfél tiszteletlensége miatt estek ki az EL-ből

A Granada csütörtökön nagy meglepetésre kiütötte a Napoli együttesét az Európa-ligából. Gennaro Gattuso, az olaszok edzője a spanyolok nem túl korrekt játékstílusát kritizálta, miután az odavágón elveszenvedett 2-0-ás vereség után hazai pályán csak 2-1-re tudták megverni a La Liga-csapatot.

10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás csak a Goal olvasóinak az Unibeten! Kattints, regisztrálj és játssz kockázatmentesen!

"Az első félidőben talán 16-17 perc volt a tiszta játékidő. Néha nagyobb tiszteletet kellene mutatni, nem ártana játszani is."

Gattuso nem azért volt szomorú, mert nem kiestek, hanem azért mert keveset játszottak. Szerinte a spanyolok - kis túlzással - minden alkalommal három-négy percet pazaroltak el a játékidőből.

"Ha egy olasz csapat engedte volna ezt meg magának, akkor az egész világ kinyírta volna őket a sajtóban."

Nem csak emiatt fakadt ki a 2006-os világbajnok. Szerinte a Granada gólja abszurd volt, ezenkívül nem is nagyon volt veszélyes támadás a spanyoloknak - emiatt pedig  a Napoli büszke lehet az aznapi teljesítményére.

Az Európa-liga nyolcaddöntőinek sorsolásáról itt írtunk bővebben.