Dejan SztankovicsFacebook/Ferencvárosi Torna Club

Ferencváros: közülük kerülhet ki Dejan Sztankovics utódja

Játssz Magyarország egyik legjobb online kaszinójában! Vágj zsebre 4x32 000 Ft értékű bónuszt és 32 ingyen pörgetést! Regisztrálj most! (x)

Többen is esélyesek az FTC megüresedett vezetőedzői posztjára.

Unibet

Mint megírtuk, csütörtökön robbant a hírbomba: Dejan Sztankovics távozik a bajnok és Magyar Kupa-ezüstérmes Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról.

A szerb szakvezető egy nappal a Pakssal szemben elveszített MK-döntő után közölte a klub vezetőségével, hogy elfogadta egy másik csapat ajánlatát. Aztán a Szpartak Moszkva bejelentette Sztankovics szerződtetését.

Az FTC-t nem érte váratlanul a szakember döntése. A hétvégi derbin, amely egyben a bajnoki aranyérem-átadó ünnepség is, Leandro de Almeida ül a Fradi kispadján” – írta közleményében a IX. kerületi klub.

A Ferencváros szurkolói a korábbi megbízott vezetőedző, Máté Csaba visszatérését követelik, aki – Sztanyiszlav Csercseszov menesztése után, Dejan Sztankovics érkezése előtt – tíz mérkőzésen irányította az FTC-t, kilenc győzelem és egy vereség volt a mérlege.

Ám Kubatov Gábor, a zöld-fehérek elnöke korábban arról beszélt: „a Fradinak az kell, hogy egy komoly külföldi edzője legyen, akinek komoly ambíciói vannak”.

A klubvezető egy másik, még május elején, az M4 Sportnak adott interjúban meglehetősen jól körül is írta az egyik jelöltet:

„Folyamatosan nézem az edzői piacot, most is van képben lengyel szakember, aki tornatanárból lett fantasztikus edző, és nagyon jó szisztémát rakott össze, de Oroszországban is van egy-két edző, akire ránéz az ember, és látja, hogy szervezett futballt játszik”.

A nso.hu értesülése szerint a Ferencváros megüresedett kispadjára többen is esélyesek, egyikük a lengyel Marek Papszun. A tanárból lett 49 éves edző vezetésével jutott fel 2019-ben az élvonalba a Raków Czestochowát, amellyel két kupasikert követően 2023-ban lengyel bajnokságot nyert. Az idényt követően azonban távozott onnan, azóta klub nélküli.

A lap úgy tudja, rajta kívül a szerb Vladimir Ivics neve is felmerült a zöld-fehéreknél. A 46 esztendős szakember a görög PAOK-kal kupagyőztes volt, a Maccabi Tel-Avivval pedig kétszeres izraeli bajnok. A 2023–2024-es idényben az orosz Krasznodarnál dolgozott, márciusban azonban megszűnt a munkája.

Az FTC sajtóértesüléseket nem kommentál.