EL: Egy klub kivételével győztek az európai topcsapatok

Milan

Visszatért az Európa-Liga is! Csütörtökön nem kevesebb, mint 24 mérkőzést játszottak a másodikszámú európai klubsorozat első fordulójában. A nagyobb klubcsapatok mérkőzéseit vesszük jobban szemügyre.

A Premier League csapatok közül az Arsenal, a Leicester és a Tottenham is sikeresen vette az első kört.

Az ágyúsok a Rapid Wien otthonában, korlátozott számú néző előtt léptek pályára és fordították meg a mérkőzés eredményét: Az 51. percben még a Rapid ment előnyre egy súlyos Leno hiba után, a 70. és a 74. percben viszont David Luiz fejesgóljával és Aubameyang ziccerével megmenekült a kudarc elől a londoni csapat. A B-csoport másik meccsén a Molde 2-1-es sikert aratott a Dundalk otthonában.

A G-csoportban a Leicester ennél jóval simább, 3-0-ás győzelmet aratott az ukrán Zorya ellen: Maddison és Barnes az első félidőben szerezték meg a vezetést, fordulás után ezt Iheanacho tudta növelni egy újabb találattal. A másik csoportmeccsen Braga - AEK Athén mérkőzést rendeztek, amely meglepően simán, szintén 3-0-ás eredménnyel ért véget.

A J-csoportban is létrejött egy angol-osztrák párharc, amelyből szintén a PL-csapat jött ki győztesen: A Tottenham Lucas góljával, egy öngóllal és Son találatával 3-0-ra focizta le a LASK Linz együttesét. A másik meccsen: Ludogorec 1-2 Antwerp.

Az olasz csapatok közül az AS Roma és a Milan győzni tudott, a Napoli viszont vereséget szenvedett.

Az A-csoport első meccsén a Romának fordítania kellett, de Peres és Kumbulla góljaival 2-1-re győzött a svájci srácok, a Young Boys ellen - a csoport másik meccsén a Cluj 2-0-ra győzte le Szófiában a CSZKA csapatát.

Az F-csoportban a Napoli végigdominálta a meccset az AZ Alkmaar ellen, de az 57. percben bekapott holland gólra nem tudtak válaszolni az olaszok. A másik meccsen a Sociedad 1-0-ra győzött Rijekában.

A H-csoportban az Ibrával felálló Milan folytatja remek győzelmi szériáját, az olasz bajnoki remeklés után ezúttal a Celtic otthonában győztek 3-1-re: Krunic és Diaz góljára még tudtak válaszolni a hazaiak, de az utolsó percben Hauge biztosította be a milánói győzelmet. Ugyanebben a csoportban a Lille 4-1-re győzött Prágában a Sparta ellen.

Spanyolországból három csapat, a Granada, a Real Sociedad és a Villarreal is győzött.

A Granada az E-csoport első meccsén Eindhovenben, a PSV otthonában aratott bravúros győzelmet. Mario Götze hiába szerezte meg az első bajnokija után az első EL-találatát is, a második félidő közepén Molina és Machis góljával kontráztak erre a spanyolok. A másik mérkőzésen nem bírt egymással az Omonia Nicosia és a PAOK. (1-1)

A Real Sociedad minimális, egygólos győzelmet ünnepelhetett a Rijeka ellen. A három pontot jelentő találatra a 93. percig kellett várni, Orgilles Jon volt a nyerőember. Mint említettük, a másik meccsen az Alkmaar győzött Nápolyban.

A Villarreal egy gólgazdag meccsen 5-3-mal küldte haza a Sivassport. A görögök kétszer is feltudtak állni, először 2-0-ról, majd 3-2-ről egyenlítettek, de az utolsó negyedórában a csereként beállt Paco Alcacer gyors duplájával meglett a hazai győzelem. A másik meccsen: Maccabi Tel Aviv 1-0 Quarabag.

A németeknél két csapat érintett az EL-ben, a Leverkusen és a Hoffenheim is sikerrel vette az első akadályt.

A C csoportban a gyógyszergyáriak Amiri, Alario, Diaby Wirtz és Bellarabi két góljával 6-2-re győztek a francia Nice ellen, míg a csoportmeccsen az izraeli Beer Sheva 2-1-re küldte haza a Slavia Praha együttesét.

Az L-csoportban a Hoffenheim Baumgartner és Dabbur góljával 2-0-ra intézte el a Crvena Zvezdát. A másik meccsen: Liberec - Gent 1-0.

Az összes mérkőzés eredményét és a következő forduló párosításait itt, a csoportok állását pedig itt tudjátok megtekinteni.