Borussia Dortmund Hertha BSC Berlin Bürki Witsel Kalou 27102018

Dárdai Pál csapata pontot csent Dortmundból

Dárdai Pál együttese a Borussia Dortmund otthonába látogatott.

A hazaiak már a mérkőzés elején megmutatták, hogy ők a jobb csapat: a 4. percben Jadon Sacho lőtt, a próbálkozását egy védő a gólvonalról tudta menteni.

Az angol játékos a 19. percben gólt is szerzett, azonban a játékvezető érvénytelenítette azt.

Azonban a 27. percben Götze passza után Sancho már gólnak örülhetett, hiszen lövése a jobb alsó sarokban landolt. 1-0

A 41. percben Mittelstadt indította remekül Kalout, aki 15 méterről a kapuba lőtte a labdát. 1-1

Az 58. percben remek labdát kapott Akimi, de a helyzetet csúnyán elpuskázta, hiszen közelről a kapu mellé lőtt.

A 61. percben újra Götze és Sancho volt főszerepben: a német lőtt, a védők pedig Sancho elé tisztáztak, aki bevágta a hálóba a labdát. 2-1

A 90. percben Dan-Axel Zagadou szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Kalou váltotta gólra. 2-2

A találkozó hátralévő részében már nem esett újabb gól, így a Dortmund előnye 2 pontra csökkent a Bundesligában, míg a Hertha feljött az ötödik helyre.