Bulgária-Litvániasportal.bg

Borították a papírformát a litvánok a mieink csoportjában

Fogadj 20-szoros szorzóval a magyar válogatott góljára a szerbek elleni Eb-selejtező mérkőzésen, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

Az Európa-bajnoki selejtezők G-csoportjában – amelyben a magyar válogatott is szerepel – Litvánia 2–0-ra nyert idegenben Bulgária ellen.

A Litvánia-Magyarország Eb-selejtezőn a hazai győzelem 13.00, a döntetlen 5.25, a mieink sikere pedig 1.25-szörös szorzóval fogadható.(x)

Kiegyenlített játékot hoztak az első percek, és noha a papírforma nem mellettük szólt, az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott: Vykintas Slivka ziccerénél bravúrral hárított a hazai kapus. A túloldalt is adódott azonban ígéretes lehetőség, ám Kiril Despodov fejese végül elkerülte a kaput.

Az első játékrész hajrájában aztán nagy bajba kerülte a bolgárok, Andrian Kraev a 42. percben megkapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni. Az emberelőnyt gyorsan ki is használták a litvánok: egy kipattanó labda után a 45. minutumban Pijus Syrvis közelről magabiztosan lőtt a kapuba (0–1).

A második félidő is vendéggóllal kezdődőtt: az első találatot is jegyző védő ezúttal négy méterről, csukafejessel talált a kapuba (0–2).

Litánia – amely még egy les miatt meg nem adott gólt is szerzett – győzelmével elmozdult a csoport utolsó helyéről és a bolgárokat taszította oda.

A magyar válogatott október 17-én, kedden látogat a balti államba, Bulgária akkor szabadnapos lesz.