Riyad Mahrez Sead Kolasinac Leicester City Arsenal 2017-18Getty Images

BL-induló lett a Spurs, nyert a ManCity, bent maradt a Huddersfield

A Premier League-ben szerda este elmaradt meccsekre került sor, szám szerint négyre.

A Chelsea a kiesés elől menekülő Huddersfield csapatát fogadta, és egy 0-0-s első félidő után a vendégek az 50. percben Laurent Depoitre révén vezettek, amelyet Marcos Alonso egyenlített ki a 62. minutumban.

Több találat nem esett, maradt az 1-1, ami azt jelenti, hogy a Huddersfield már biztos, hogy nem esik ki, a Chelsea pedig az utolsó fordulóban harcolhatja ki a Bajnokok Ligája indulás jogát.

Mourinho biztató információkkal szolgált Alex Fergusonról

A Leicester City otthonába látogatott az Arsenal és nagyon rosszul indult a meccs az Ágyúsoknak, hiszen a 14. percben Kelechi Iheanacho góljával vezettek a Rókák, egy perccel később pedig egyből pirosat kapott a vendégek részéről Konstantinos Mavropanos.

Az 53. percben Pierre-Emerick Aubameyang góljával visszajött a meccsbe az Arsenal, azonban Jamie Vardy büntetője, majd Mahrez találata után 3-1-re nyertek a hazaiak.

Ezzel a Leicester a 9. helyen áll, az Arsenal pedig egy meccsel a bajnokság vége előtt az EL-csoportkört érő 6. helyen fogja zárni a Premier League-t.

A Manchester City a Brightonnal csapott össze az Etihadban, és a bajnokcsapat 3-1-re győzni tudott, hiszen Danilo, Bernardo Silva és Fernandinho találataira csak Jose Leonardo Ulloa tudott válaszolni.

Sikerével a City-nek 20 pont az előnye a második helyezett Uniteddel szemben, a Brighton pedig a 14. helyen.

Stieber Zoltán csapattársa lehet Wayne Rooney

A Tottenham Hotspur a Newcastle Unitedet fogadta hazai pályán, és egy gól nélküli első félidőt követően az 50. percben Harry Kane találatával 1-0-ra nyert a Spurs.

Ez pedig azt jelenti, hogy egy fordulóval a vége előtt a londoniak a harmadik helyen állnak, és biztos BL-résztvevők, hiszen a 4. helynél rosszabb pozícióban már nem végezhetnek.