Szalai góllal, a Bayern München győzelemmel indította az új szezont

Imago
Fordulatos meccsen húzta be a három pontot a címvédő.

A Bundesliga 2018/19-es szezonjának nyitómeccsén a címvédő Bayern München a Szalai Ádámmal a kezdőcsapatban felálló Hoffenheimet fogadta.

A mérkőzés egyértelmű Bayern München fölénnyel kezdődött, és egy szöglet utáni kavarodást követően Jerome Boateng közel is járt a gólszerzéshez, de a védők még a gólvonal előtt blokkolni tudtak.

Ugyan a helyzetek nem záporoztak, de szögletből ismét veszélyes tudott lenni a címvédő, és a félidő felénél Kimmich beadását Thomas Müller váltotta gólra egy jó fejessel. 1-0

Az első komoly egyenlítési lehetőség a 34. percben adódott a Hoffenheim előtt, de a jól középre tett labdát Joelinton a kapuval szemben rosszul találta el.

Három perccel később már egy remek csel után Coman növelhette volna a hazaiak előnyét, de Baumann remekül zárta a szöget, és védeni tudta a helyzetben kilépő francia lövését.

Még az első félidőben nagy veszteség érte a Bayern Münchent, ugyanis a remekül játszó Coman kapott egy komoly rúgást, ami miatt könnyekkel küszködve kellett elhagynia a pályát.

Kingsley Coman Bayern Munchen

Az 55. percben Robert Lewandowski is bevette a Hoffenheim kapuját, de mégsem nőtt a Bayern előnye, ugyanis a bíró les miatt nem adta meg a gólt.

Hiába játszott alárendelt szerepet a mérkőzés első órájában a Hoffenheim, az 58. percben Szalai Ádám egy nagyszerű akció végén becsapta Boatenget, majd egy remek lövéssel egyenlített! 1-1

A gól után lendületet kapott a Hoffenheim, míg a Bayern teljesítménye jelentősen visszaesett, de a 77. percben már Baumann védésére volt szükség Ribéry éles szögből leadott lövésénél.

Egy perccel később pedig még nagyobb lehetőség adódott a müncheniek előtt, amikor Ribéry harcolt ki egy tizenegyest Nordtveittel szemben. A Lewandowski által elvégzett tizenegyest Baumann még védeni tudta, de a kipattanóra érkezett Robben, és a kiszolgálatott helyzetben lévő kapus mellett a kapuba rúgta a labdát. A játékvezető azonban nem adta meg a találatot, hiszen a holland játékos a tizenegyes elvégzésének pillanatában már a tizenhatoson belül helyezkedett!

Ezután jöhetett az újrarúgatott tizenegyes, amit Lewandowski már értékesíteni tudott. 2-1

A 86. percben ismét betalált a Bayern München, de a játékvezető a videós segítség igénybevétele után érvénytelenítette a gólt, mivel Goretzka lövése Müller kezéről pattant a kapuba.

A 90. percben azonban már végleg eldöntötte a meccset címvédő: Kimmich bedobása után Müller tálalt Robben, elé, aki 7 méterről a léc alá lőtte a labdát. 3-1

A Hoffenheim ugyan méltó ellenfelének bizonyult a Bayern Münchennek, és Szalai Ádám is szépségdíjas gólt szerzett, de Niko Kovac csapata végül behúzta mindhárom pontot.