Az Újpest nyerte a Magyar Kupát!

mti.hu
Gólgazdag, izgalmas meccsen diadalmaskodtak a lila-fehérek.

Szerda este rendezték meg a Magyar Kupa döntőjét a Groupama Arénában, amelyen a Puskás Akadémia és az Újpest csapott össze.

A felcsútiak először, az újpestiek 10. alkalommal emelhették volna a magasba a kupát a meccs végén.

Az Újpest először a 14. percben került komoly helyzetbe, amikor a védője mellől kibújó Pauljevic hét méterről a keresztlécet találta el.

A 23. percben Spandler éles szögből lőtt, de Pajovic védeni tudott.

A 38. minutumban vezetett a Puskás: Henty ugratta ki csapattársát a védők közt, a labda Litauszkin megpattant, amely után az egyedül a kapu elé érkező Knezevic tizenegy méterről belsőzött a jobb alsóba. 1-0

GOAL elemzés: Emery kinevezése biztonsági játék, mégis nagy változásokat hozhat az Arsenalnál

Spandler Csaba Novothny Soma Puskás Akadémia Újpest

A második játékrészben nagyon rákapcsolt az Újpest, és az 54. percben mintegy 24 méterről Zsótér elképesztő bombát vágott a bal felső sarokba. 1-1

Alig egy perccel később újabb újpesti lehetőség, de Balázs fejesét Hegedűs bravúrral védte egy szöglet után.

Az 59. percben pedig már vezethetett volna a lila-fehér csapat, de Novothny gólját les miatt - feltehetően tévesen - nem adták meg.

A 64. percben azonban már érvényesen is betalált az Újpest: bal oldali szögletet követően Bojovic emelkedett a legmagasabbra, és bólintott a jobb alsó sarokba. 1-2

A 67. minutumban azonban válaszolt a Puskás: egy hosszú átadás után a tizenegyes pont magasságában Perosevic gyönyörű, akrobatikus mozdulattal lőtt a hálóba. 2-2

A rendes játéidőben nem született több gól, jöhetett a hosszabbítás!

FOTÓ: Itt folytatja Andres Iniesta!

Zsótér Puskás Akadémia Újpest

A hosszabbítás első félidejének 10. percében az Újpest részéről Sankovic veszélyeztetett 20 méterről, de lövése mellé ment, majd egy percre rá Perosevic löketét Pajovic ütötte szögletre.

A 114. percben Zsótér szép lövését tolta ki a sarok elől Hegedűs, meccslabda volt. Azonban nem döntötték el a csapatok, jöttek a tizenegyesek!

A párbaj: Onovo berúgta az Újpesttől, Perosevic is a Puskástól, Litauszki bent, Grgics is, Diallo itt is bent és a másik Diallo ott is bent, Balázs keresztléc, Henty fölé, Zsótér bent és Balogh is, Bojovic be, Hegedűs azonban hibázott!

Azaz: 2-2 után, 5-4-re nyerte az Újpest a tizenegyes párbajt, és t örténete során 10. alkalommal kupagyőztes!