Neuer visszatért, de így is vereséget szenvedett a német válogatott

21:50 CEST 2018. 06. 02.
Manuel Neuer Germany Austria international friendly 2018
Joachim Löw együttese nem kezdte jól a világbajnokságra való felkészülést.

A világbajnoki címvédő Németország a szomszédos Ausztriával csapott össze Klagenfurtban az oroszországi tornára való felkészülés részeként.

A német csapatban szeptember óta először lépett pályára Manuel Neuer, akire Joachim Löw a hosszú kihagyás ellenére elsőszámú kapusként számítana a világbajnokságon.

A mérkőzés rögtön egy kisebb problémával indult. Pontosabban fogalmazva nem indult, hiszen heves esőzés miatt több mint másfél órával el kellett csúsztatni a kezdőrúgást.

Ha már a meccs kezdésére sokat kellett várni, a német csapat gondoskodott róla, hogy legalább az első gól miatt ne türelmetlenkedjenek a szurkolók. Az osztrák kapus eladott labdája után Mesut Özil került helyzetbe, és egy pontos befejezéssel juttatta előnyhöz a Nationalelfet. 0-1

Talán a korai vezetés után sokan azt hihették, hogy a német csapatnak könnyű dolga lesz, de az 56. percben egy szöglet után Hinteregger az ötös sarkáról egy rendkívül erős és pontos kapáslövéssel vette be Neuer kapuját. 1-1

Az osztrákok pedig nem álltak le az egyenlítés után, és a 69. percben Alessandro Schöpf góljával a vezetést is megszerezték. 2-1

A fordítás után hiába hajttottak az egyenlítésért a németek, újabb gólt nem tudtak szerezni. Joachim Löw csapata így vereséggel kezdte meg a felkészülést a világbajnokságra.