A világbajnokok és az Európa-bajnok párharcával folytatódik a Nemzetek Ligája

Utoljára frissítve
Getty

Két különlegesen izgalmas párharc is szerepel a labdarúgó Nemzetek Ligája hétvégén sorra kerülő harmadik fordulójának programjában: vasárnap összecsap egymással az angol és a belga, illetve a francia és a portugál válogatott.

Utóbbi párharc több szempontból is pikáns lesz: egyrészt a franciák a világbajnokok, a portugálok pedig a címvédők és egyben az Európa–bajnokok, másrészt a 2021–re halasztott kontinensviadalon is ugyanabban a négyesben szerepel majd a két válogatott, és a csoportmeccsüket éppen Budapesten vívják majd. A két csapat a svédek és a vb–ezüstérmes horvátok legyőzésével egyformán százszázalékosan rajtolt a szeptemberi dupla fordulóban, így összecsapásuk tétje a kvartett első helye.

Anglia és Belgium legutóbb két éve, az oroszországi világbajnokságon találkozott, de akkor kétszer is: utóbbi a csoportkörben 1–0–ra, majd a bronzmérkőzésen 2–0–ra nyert. A belgák jelenleg vezetik a világranglistát, viszont csütörtökön megszakadt 12 mérkőzésen át tartó győzelmi sorozatuk, ugyanis hazai pályán 1–1–es döntetlent játszottak – igaz, legjobbjaik nélkül – Elefántcsontpart válogatottjával barátságos meccsen.

Ugyanebben a csoportban szerepel Izland, a magyarok Eb–pótselejtezős ellenfele, amely a vb–elődöntős csapatoktól elszenvedett két vereséggel rajtolt szeptemberben, így most hazai pályán Dánia ellen szeretne javítani, hogy elmozduljon a sereghajtó pozícióból.

A Nemzetek Ligája 2020/21–es idényéből két pótselejtezős helyet osztanak ki a következő világbajnokságra, de hogy melyik két válogatotté lesz, az csak az európai vb–selejtezők 2021 novemberi zárása után derül ki. Ezt a két helyet ugyanis a két legjobb olyan csoportgyőztes kapja meg, amely a vb–selejtezők során nem végez az automatikus kijutást jelentő első, vagy a pótselejtezőt eredményező második helyen.

A legjobbakat felvonultató A és a másodosztályt jelentő B divízió négy csoportjának utolsó helyezettjei kiesnek. Fordítva pedig a B és a harmadosztályú C divízió négy–négy csoportgyőztese feljut. A C divízió négy csoportutolsója rájátszást vív a bennmaradásért, a két vesztes esik ki a D divízióba, ahonnan a két csoportgyőztes kerül a helyükre.

Az Európa–bajnokság jövő nyárra halasztása miatt az élvonal négy csoportelsőjének minitornáját, amely a végső győztesről dönt, csak jövő ősszel rendezik meg.

Nemzetek Ligája, 3. forduló:
szombat:

A cikk lejjebb folytatódik

A divízió:
4. csoport:

Ukrajna–Németország, Kijev 20.45
Spanyolország–Svájc, Madrid 20.45
Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Ukrajna 3, 3. Németország 2, 4. Svájc 1

C divízió:
1. csoport:

Luxemburg–Ciprus, Luxembourg 15.00
Montenegró–Azerbajdzsán, Podgorica 15.00
A csoport állása: 1. Montenegró 6, 2. Azerbajdzsán és Luxemburg 3 (2–2), 4. Ciprus 0

D divízió:
1. csoport:

Feröer–szigetek – Lettország, Torshavn 18.00
Andorra–Málta, Andorra La Vella 20.45
Az állás: 1. Feröer–szigetek 6 pont, 2. Lettország 2, 3. Málta 1 (3–4), 4. Andorra 1 (0–1)

2. csoport:
Liechtenstein–Gibraltár, Vaduz 18.00
A csoport állása: 1. Liechtenstein 3 pont/1 mérkőzés (2–0), 2. Gibraltár 3/1 (1–0), 3. San Marino 0/2

Vasárnap:

A divízió:
1. csoport:

Bosznia–Hercegovina – Hollandia, Zenica 18.00
Lengyelország–Olaszország, Gdansk 20.45
Az állás: 1. Olaszország 4 pont, 2. Hollandia 3, 3. Lengyelország 3, 4. Bosznia–Hercegovina 1

2. csoport:
Anglia–Belgium, London 18.00
Izland–Dánia, Reykjavík 20.45
A csoport állása: 1. Belgium 6 pont, 2. Anglia 4, 3. Dánia 1, 4. Izland 0

3. csoport:
Horvátország–Svédország, Zágráb 18.00
Franciaország–Portugália, Saint–Denis 20.45
A csoport állása: 1. Portugália 6 pont (6–1), 2. Franciaország 6 (5–2), 3. Svédország 0 (0–3), 4. Horvátország 0 (3–8)

B divízió:
1. csoport:

Norvégia–Románia, Oslo 18.00
Észak–Írország – Ausztria, Belfast 20.45
Az állás: 1. Románia 4 pont, 2. Ausztria 3, 3. Norvégia 3, 4. Észak–Írország 1

2. csoport:
Izrael–Csehország, Haifa 20.45
Skócia–Szlovákia, Glasgow 20.45
Az állás: 1. Skócia 4 pont, 2. Csehország 3, 3. Izrael 2, 4. Szlovákia 1

3. csoport:
Szerbia–Magyarország, Belgrád 20.45
Oroszország–Törökország, Moszkva 20.45
Az állás: 1. Oroszország 6 pont, 2. MAGYARORSZÁG 3, 3. Törökország  1 (0–1), 4. Szerbia 1 (1–3)

4. csoport:
Írország–Wales, Dublin 15.00
Finnország–Bulgária, Helsinki 18.00
Az állás: 1. Wales 6 pont, 2. Finnország 3, 3. Bulgária és Írország 1 (1–2)

C divízió:
2. csoport:

Észtország – Észak–Macedónia, Tallinn 18.00
Örményország–Georgia, Jereván 18.00
A csoport állása: 1. Észak–Macedónia 4 pont (3–2), 2. Georgia 4 (2–1), 3. Örményország 3, 4. Észtország 0

3. csoport:
Koszovó–Szlovénia, Pristina 20.45
Görögország–Moldova, Athén 20.45
Az állás: 1. Görögország 4 pont (2–1), 2. Szlovénia 4 (1–0), 3. Koszovó 1 (2–3), 4. Moldova 1 (1–2)

4. csoport:
Kazahsztán–Albánia, Almati 15.00
Litvánia–Fehéroroszország, Vilnius 18.00
Az állás: 1. Kazahsztán 3 pont (3–1), 2. Albánia 3 (2–1), 3. Fehéroroszország 3 (2–3), 4. Litvánia 3 (1–2)