Lemar Eibar Atletico Madrid LaLigaGetty Images

A Barcelona otthon, az Atleti idegenben nyert a spanyol bajnokságban

A Barcelona szinte már biztos bajnokként fogadta szombaton este a Real Sociedadot a Camp Nouban.

A simának tűnő meccs ellenére az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott a 36. percben, amikor egy Ter Stegenről kipattanót Da Silva Willian Jose óriási helyzetben lőtt fölé.

Aztán a túloldalon Suarez válaszolhatott volna, de lapos, kemény löketét a vendégek portása a bal alsó elől kapta ki.

A lefújás előtt egy balról érkező szögletre kiválóan érkezett középen Lenglet és csúsztatott a kapu bal oldalába. 1-0

A fordulás után azonban a Sociedad válaszolni tudott: a 62. minutumban Merino adott filléres labdát a védők közt kilépő Juanmi-nak, aki a kimozduló Ter Stegen mellett 7 méterről lőtt a hálóba. 1-1

Nem örülhettek sokáig a gólnak a baszkok, hiszen két perc múlva Messi adott passzt a tizenhatos vonalán csapattársának, Jordi Alba kettőt tolt befelé és kilőtte a bal alsó sarkot. 2-1

Több találat nem esett, a Barcelona kicsit izzadtságszagúan 2-1-re nyert, és továbbra is 9 pontos előnnyel vezeti a tabellát az Atletico Madrid előtt.

Jordi Alba FC Barcelona Real Sociedad 2019Getty Images

Az előtt az Atleti előtt, akik délután az Eibar vendégei voltak, és végül egy gól nélküli első félidő után 1-0-ra nyerni tudtak.

A fővárosiak ugyanis a 85. percben, Lemar hajrában szerzett találatával behúzták a 3 pontot.

Ezzel a Matracosok 7 pontos előnnyel tartják második helyüket az egy meccsel kevesebbet játszó városi rivális, Real Madrid előtt.