Serbia Portugal 2021Getty

90. perces szerb csoda Portugáliában

Tippelj a lengyel–magyar világbajnoki-selejtezőre és 20-szoros pénzt nyerhetsz! Regisztrálj most! Hajrá, magyarok!

A 2022-es katari vb európai selejtezősorozatának utolsó fordulójában az A és B csoportban is sorsdöntő mérkőzésekre került sor az egyenes ágon való kijutásra esélyes válogatottak között.

Az A jelű kvintettben az egyaránt 17-17 ponttal álló Portugália és Szerbia csapott össze Lisszabonban, s mivel Cristiano Ronaldóék jobb gólkülönbséggel rendelkeztek a találkozó előtt, így nekik a döntetlen is elegendő lett volna a csoportelsőséghez és a kijutáshoz. A hazaiak egy erőszakos labdaszerzést követően Renato Sanches révén már a második percben vezetéshez jutottak, melyet a 33. percben Rui Patricio hibája miatt kiegyenlítettek a szerbek.

A slusszpoén a 90. percben jött, Tadic jobb oldali beadását Aleksandar Mitrovic fejelte a hálóba, Szerbia ezzel megnyerte a csoportot a portugálok előtt, akik pótselejtezőre kényszerülnek.

A csoport másik mérkőzésén Írország 3-0-ra nyert Luxemburgban.

A B csoportban a svédek csütörtöki blamáját kihasználva az előző fordulóban előztek a spanyolok, így Luis Enrique együttese 16, a skandinávok 15 egységgel várhatták az egymás elleni találkozót. A tét rányomta a bélyegét a találkozóra, az első játékrészben kaput eltaláló lövést nem láthattunk, Svédországnak viszont a mérkőzés előrehaladtával egyre jobban ki kellett támadnia, ez okozta Ibrahimovicék vesztét is, a találkozó egyetlen gólja a 86. percben esett, amikor Dani Olmo bombáját tolta a kapufára a vendég kapus, ám a labda pont Morata elé került, aki magabiztosan átemelte a tehetetlen hálóőrt.

A csoport másik meccsén Görögország és Koszovó 1-1-es döntetlent játszott egymással.