MTK v Ferencvárosmtkbudapest.hu

Videó: Balhé az örökrangadón! Bognár szerint a VAR a Ferencvárost segítette: „Már megszoktuk!"

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A már bajnok és kupadöntős Ferencváros 2-1-re győzött az MTK Budapest vendégeként az OTP Bank Liga 30. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Bognár István, az MTK játékosa úgy véli, hogy egyenrangú ellenfelei voltak a Ferencvárosnak, és szerinte a játékvezető belenyúlt a mérkőzésbe, amikor az első félidőben nem állította ki Ismail Aanebát.

Mi történt?

Az első félidő vége felé az MTK-s Kocsis Gergő lépett volna ki hatalmas helyzetben, azonban a Ferencváros védője, Ismail Aaneba szabálytalankodott vele, Csonka Bence játékvezető elsőre a ferencvárosi játékosnak sárga lapot, az MTK javára pedig szabadrúgást ítélt.

A videóbíró ugyanakkor megvizsgálta az esetet, Csonka is kiment megnézni a jelenetet, ám amíg sokan arra számítottak, hogy Kocsis Gergő megindulását gólhelyzetnek fogja ítélni és ezért Aanebát ki fogja állítani, végül szabadrúgás következett kifelé és a kék-fehérek játékosa kapott sárga lapot, hiszen az ismétlésből jól látszott, hogy néhány másodperccel korábban megtaposta ferencvárosi Ben Romdhant.

„Elég közel voltunk a Fradihoz, főleg úgy, hogy 70 percet emberelőnyben kellett volna játszanunk. A Fradinál többet volta labda, de a végén sok helyzetünk volt, ez egy elég fájó vereség. A szünetben lehiggadtunk, vannak olyan szituációk, amikkel sajnos nem lehet mit kezdeni. Mondhatjuk, hogy már megszoktuk. Próbáltunk egyenlíteni vagy akár nyerni is, mindent megtettünk, égető szükségünk lett volna legalább egy pontra, sajnos nem sikerült, de a csapatot dicséret illeti, a srácok mindent kiadtak magukból.”

– bosszankodott Bognár a mérkőzés után.

Az eset után nem sokkal a Ferencváros ismét megszerezte a vezetést Lisztes Krisztián révén. A 18 éves szélső az első félidő hosszabbításának harmadik percében talált be közel harmincöt méterről. 1–2.

Az első játékrész utolsó eseményeit az MTK játékosai nem viselték túl jól, többen a meg nem adott piros lapot reklamálták.

Az M4 Sport helyszíni stábja arról számolt be, hogy a feszültség még az öltözőfolyosón is érződött, de erről túl sok részlet nem derült ki.