Fernando Llorente Tottenham 2018-19Getty Images

BL: A Tottenham parádés meccsen ejtette ki a ManCity-t, idegenben is nyert a Liverpool

Kedden a Barcelona és az Ajax már kiharcolta a helyét a Bajnokok Ligája elődöntőjében, szerdán pedig hozzájuk csatlakozott a Liverpool és a Tottenham.

A Manchester City az idegenben 1-0-ra elveszített első meccs után próbálta kiharcolni az elődöntőbe jutást a Tottenham Hotspur ellen.

A manchesteriek nagyon bekezdtek, és már a meccs negyedik percében ledolgozták az első meccsen összeszedett egygólos hátrányukat. De Bruyne kapta meg a labdát a középpályán, majd egy remek passzal megtalálta a bal oldalon Sterlinget, aki először befelé cselezett, majd jobbal gyönyörűen csavart a hossz sarokba.

A Tottenham azonban villámgyorsan válaszolt, és rögtön az első komolyabb támadásukból gólt szereztek a londoniak. Alli passza után Laporte nagyon rosszul ért a labdába, az első meccsen győztes gólt szerző Son pedig erre lecsapva egyenlített.

A gólzápor pedig ezután sem csöndesedett: ezúttal is Laporta hibázott, és az ő labdavesztése után indult meg a Tottenham. A támadás végén ismét Son kapta a labdát, és Sterlinghez hasonlóan jobbal csavart a hosszú sarokba.

Hiába került már ekkor nagyon nehéz helyzetbe a City, Guardiola csapata nem zuhant össze, és Bernardo Silva megpattanó lövésével már 2-2-re alakult az eredmény az első tíz perc végére.

Ezt követően jött egy kisebb gólcsend, de a 21. percben egy gyorsan elvégezett szabadrúgás után De Bruyne laposan tette középre a labdát, amire Sterling érkezett, és ismét vezetéshez juttatta a City-t.

Raheem Sterling Manchester City 2018-19Getty Images

A második félidőben öt perc elteltével dolgozta ki az első ziccert a Manchester City, de David Silva centerezése után Sterling középre tartó lövését Lloris hárítani tudta, a kipattanónál pedig sikeresen mentettek a védők az érkező Bernardo Silva elől.

Három perccel később Agüero lekészítése után De Bruyne lőhetett 15 méterről, de Lloris bravúrral ezúttal is védeni tudott.

Az 58. percben villant a Tottenham is: egy középre tett labda után az első félidőben megsérülő Sissoko helyére beálló Llorente fejelhetett, de a középre tartó labdát Ederson ütötte el.

Az előző helyzet azonban nem ijesztett rá a City-re, és rögtön a következő támadás végén De Bruyne újabb remek passza után Sergio Agüero lőtte hatalmas erővel a rövidre a labdát.

A Manchester City a folytatásban uralta a mecset, a 74. percben viszont egy szöglet után Fernardo Llorente csípőjéről a kapuba pattant a labda, így ismét továbbjutásra állt a Tottenham. A játékvezető ugyan videón visszanézte, hogy nem kézzel érte-e labdába a baszk csatár, de végül nem érzékelt szándékosságot, ezért érvényesnek nyilvánította a találatot.

Raheem Sterling a hosszabbítás negyedik percében betalált, és néhány pillanatig úgy tűnt, a Manchester City továbbjut, de videózás után kiderült, hogy a gólt megelőzően Sergio Agüero lesen helyezkedett, így drámai körülmények között 4-3-as vereséggel, de 4-4-es összesített eredménnyel és idegenben lőtt több góllal a Tottenham jutott be az elődöntőbe.

Az est másik, sokkal egyértelműnek tűnő párharcán a Porto a Liverpool-t fogadta, miután az angolok hazai pályán szerzett 2-0-s előnyükkel érkeztek a portugálokhoz.

A hazaiak az első percben Corona révén veszélyeztettek, aki a keresztléc fölé lőtt, gólt azonban a vendégek szereztek a 26. percben: a tizenegyes pont magasságában Salah rakta ki a labdát a jobb oldalra Manénak, aki a leshatáron bevetődve 4 méterről kanalazott a kapuba. 0-1

A játékvezető ugyan először les miatt nem adta meg a gólt, de videózás után megváltoztatotta a döntését, ennek köszönhetően került előnybe a Liverpool.

Az első félóra végén Brahimi lőtt veszélyes helyzetből, de a kapu közepét megcélozva Alisson védeni tudott.

A fordulást követően is a Pool volt eredményes a 65. percben Salah révén. 0-2

Kicsit kozmetikázta a Porto az eredményt, amikor a 69. minutumban Militao talált be. 1-2

Aztán azonban már nem volt kegyelem, hiszen előbb Firmino a 77. percben, majd Van Dijk a 84. percben is gólt szerzett.

Ezzel a Liverpool 4-1-re nyert és 6-1-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája legjobb 4 csapata közé.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőinek szerdai eredményei:

Manchester City 4 - 3 Tottenham (összesítésben: 4-4, idegenben lőtt több góllal továbbjutó a Tottenham)

FC Porto 1 - 4 Liverpool (összesítésben: 1-6)

Az elődöntőben Liverpool - Barcelona és Ajax - Tottenham párharcokat rendeznek.