Salah gólrekordot állított be, de így sem nyert a Liverpool

A sereghajtó ellen botlott Klopp csapata.

A sereghajtó West Bromwich Albion pályáján lépett pályára a Liverpool a Premier League 35. fordulójának nyitómeccsén.

Nem is kellett sokáig várni a Liverpool vezető góljára. A negyedik percben egy kicsiben elvégzett szögletet követően Mané tette be középre a labdát, majd az elmúlt években rengeteg sérüléssel bajlódó Danny Ings lőtt a kapuba. 0-1

A 37. percben nagyon közel került az egyenlítéshez a West Brom. Livermore beadása után McClean lőtte keresztbe a labdát a kapu előtt, de a gólvonaltól egy méterre álló Rodriguez nem tudott belepiszkálni a játékszerbe.

A 42. percben ismét Ings előtt adódott hatalmas lehetőség, de a kapujából jó ütemben kirontó Foster védeni tudott.

A Liverpool következő góljára egészen a 71. percig kellett várni, de ekkor Oxlade-Chamberlain passza után Mohamed Salah emelte át finom mozdulattal a labdát Foster fölött. Az egyiptomi támadónak ez volt a 31. gólja a szezonban, ezzel pedig beállította az egy idényen belüll szerzett legtöbb találat rekordját a Premier League-ben. 0-2

A 79. percben visszajött a meccsbe a West Brom Jake Livermore góljával. Az angol középpályás egy szöglet utáni kavarodás után talált a kapuba. 1-2

A 88. percben egy oldalról elvégzett szabadrúgás után Karius nagyon rosszul mozdult ki a kapujából, így Rondon az üres kapuba fejelhetett, és a West Bromnak két gólos hátrányból sikerült felállnia! 2-2

A döntetlen miatt a Liverpool esélyei erősen lecsökkentek az ezüstéremre, míg a West Bromnak szurkolói pedig így még legalább a csodában reménykedhetnek a bennmaradást illetően.