Videó: Ezzel a bombagóllal ismét a tabella élén a Manchester City

GettyImages
Ismét a tabella élén a manchesteriek.

Hétfőn este a bajnoki elsőségért pályára lépő Manchester City a Leicester City-t fogadta az Etihadban.

A vendégeknek lényegében tét nélküli volt a meccs, Guardiola csapatának azonban bajnoki álmaikhoz szükségük volt a győzelemre és a Pool visszaelőzésére a tabellán.

Nem mondható, hogy varázsoltak volna a hazaiak az első félidőben, hiszen Foden 12. percben leadott veszélyes lövése és Agüero 33. percben történt bólintásán túl, amelyeket Schmeichel védett, sok mindent nem jegyezhettünk fel.

Manchester City Leicester City Premier League

Sőt, a második játékrészben sem sziporkázott a ManCity, azonban rákapcsolt és tovább növelte labdabirtoklási fölényét.

Mondhatjuk, hogy góllá érett a fölény, de azért mégsem, hiszen a 70. percben Kompany szánta el magát és óriási gólt lőtt 25 méterről a bal felsőbe. 1-0

A továbbiakban már nem változott az eredmény, Guardiola csapata 1-0-ra nyerni tudott.

Mindez azt jelenti, hogy a Manchester City visszavette a vezetést a Pool-tól, és 1 pontos előnnyel vezeti a tabellát az utolsó forduló előtt.