Manchester City Leicester City Premier LeagueGetty Images

Videó: Ezzel a bombagóllal ismét a tabella élén a Manchester City

Hétfőn este a bajnoki elsőségért pályára lépő Manchester City a Leicester City-t fogadta az Etihadban.

A vendégeknek lényegében tét nélküli volt a meccs, Guardiola csapatának azonban bajnoki álmaikhoz szükségük volt a győzelemre és a Pool visszaelőzésére a tabellán.

Nem mondható, hogy varázsoltak volna a hazaiak az első félidőben, hiszen Foden 12. percben leadott veszélyes lövése és Agüero 33. percben történt bólintásán túl, amelyeket Schmeichel védett, sok mindent nem jegyezhettünk fel.

Sőt, a második játékrészben sem sziporkázott a ManCity, azonban rákapcsolt és tovább növelte labdabirtoklási fölényét.

Mondhatjuk, hogy góllá érett a fölény, de azért mégsem, hiszen a 70. percben Kompany szánta el magát és óriási gólt lőtt 25 méterről a bal felsőbe. 1-0

A továbbiakban már nem változott az eredmény, Guardiola csapata 1-0-ra nyerni tudott.

Mindez azt jelenti, hogy a Manchester City visszavette a vezetést a Pool-tól, és 1 pontos előnnyel vezeti a tabellát az utolsó forduló előtt.