Messi AlvarezGetty/GOAL

Véget ért a horvát menetelés, Argentína jutott a döntőbe.

Fogadj 20-szoros szorzóval a Franciaország–Marokkó meccsre, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

Habár szárnyra kaptak olyan pletykák, hogy Messi akár eltiltás miatt ki is hagyhatja a Horvátország elleni elődöntőt, a hétszeres aranylabdás klasszis természetesen ott lehetett a pályán. Ezzel egyébként a PSG játékosa beállította Lothar Matthäus elképesztő rekordját, aki pályafutása során nem kevesebb mint 25 világbajnoki mérkőzésen játszott.

Unibet

A kezdetben úgy tűnt, nem sok oka lesz ünnepelnie Messinek ezt a mérföldkövet, a brazilverő horvátok ugyanis magukhoz ragadták a kezdeményezést, és nyugodtan adogattak az ellenfél térfelén. Az argentinok kivárásra játszottak, ami meg is hozta az eredményt: egy kontra után Julián Álvarez lépett a védők közül a 32. percben, és Lovren szorításában már eltolta Livakovic mellett a labdát, a horvát kapus azonban leütközte a Manchester City támadóját, így jogos büntetőhöz jutott Argentína. A tizenegyes Lionel Messi hatalmas önbizalommal értékesítette (1-0).

A horvátok rögtön el is kezdtek dolgozni az egyenlítésért, de ahelyett, hogy helyzetet dolgoztak volna ki, máris megduplázták az előnyüket Messiék. A 39. percben egy horvát szöglet után indult el az argentin kontra, Mac Allister szépen ugratta ki Álvarezt, aki a félpályától egészen a 16-osig cipelte a labdát, ahol két horvát védő is felszabadíthatott volna, de mindketten csak a csatárba rúgták a játékszert, aki köszönte szépen a helyzetet, és a hálóba bombázott (2-0).

Nem sokkal később Otamendi egy szögletet fejelt volna a horvát kapuba, azonban Livakovic óriási bravúrral tartotta játékban a dalmátokat.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, ahogy az első: horvát labdajáratással. Igaz, rögtön a félidőben Dalic mester pályára küldte az Orsic-Vlasic dutó, öt perccel később pedig már Petkovic is a pályán volt, jelezve, egyáltalán nem adták még fel a párharcot Modricék. Az argentin kontrák továbbra is magukban hordozták a veszély lehetőségét, az 58. percben Messi éles szögből leadott lövésénél azonban Livakovic ismét nagyot védett.

Az első nagyobb horvát helyzetre a 63. percig kellett várni, ekkor Lovren fejesét védte bravúrral Martinez. Nem állt le azonban a mérkőzés, próbálkoztak a támadással a horvátok, az argentinok pedig továbbra is megpróbálták lezárni a mérkőzést, amit a 69. percben sikerült is. Messi bolondította meg a jobb szélen a horvát védelmet, majd az alapvonalról középre passzolt, ahol Álvarez érkezett, és kapásból kilőtte a jobb alsót (3-0). A 85. percben közel állít a szépítéshez Horvátország, de Perisic csúsztatásáról éppen csak lemaradt Lovren és Livaja. A folytatásban már nem volt több helyzet, Argentína magabiztosan jutott a katari világbajnokság döntőjébe.

Argentína-Horvátország 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Messi (32. – tizenegyesből), Álvárez (39., 69.)

Kövesd a 2022-es labdarúgó világbajnokság küzdelmeit a GOAL.com-on! Szerkesztőségünk nap mint nap exkluzív tartalmakkal, videókkal és élő közvetítésekkel jelentkezik a torna során. Ha minket követsz, garantáltan nem maradsz le semmiről!

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Franciaország-Marokkó elődöntőn a Les Bleus győzelme 1.56, a döntetlen 3.90, Hakimiék sikere 7.50-szeres szorzóval fogadható. (x)