Pepe Porto Sporting CP 2021-22Getty & Sport TV

Tömegverekedés a pályán: ezért a rúgásért tilthatják el 2 évre Pepét

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Zajlik az élet Portugáliában is, a péntek esti Porto-Sporting portugál rangadón ritkán látott jeleneteknek lehettünk szemtanúi, már mérkőzés is elég paprikásra sikeredett, hiszen a 90 perc alatt 11 sárgát és egy piroslapot mutatott fel a játékvezető, de ami a lefújás után történt, arra szinte lehetetlen szavakat találni.

Mi történt?

Pepe, a hazaiak csapatkapitánya a hosszabbítás utolsó másodperceiben hevesen 11-est reklamált, mert állítása szerint Palhinha fejbe rúgta. A játékvezető figyelmen kívül hagyta a kiabáló játékost, nem sokkal később pedig lefújta a meccset, Pepe ekkor önbíráskodásba kezdett, amihez hamar csatlakoztak a csapattársak – a pályáról és a kispadról egyaránt.

Sőt az edzői stáb sem maradt ki a buliból, egyes beszámolók szerint a labdaszedő fiúk is a hazaiak segítségére siettek. Végül közel 40 ember dulakodott a pályán, aminek eredményeként a játékvezető 2-2 játékosnak mutatta fel a piros lapot: megkapta a büntetést természetesen Pepé, Marchesín, illetve Tabata és Palhinha is.

Az esetnek azonban itt még közel sincs vége, hiszen a portugál hatóságok, és a szövetség is vizsgálják az esetet. A Daily Mail értesülései szerint Pepe akár kétéves eltiltást is kaphat, amiért megrúgta a Sporting sportigazgatóját, Hugo Viannát. A szövetség egyelőre két mérkőzéses eltiltással sújtotta az egykori Real Madrid játékost, az ügy többi részét egyelőre vizsgálják. A két éves büntetés szinte biztosan a 38 éves védő karrierjének végét jelentené.

Pepe utoljára még 2018-ban kapott piros lapot a Besiktas színeiben egy Fenerbahce elleni kupamérkőzésen. Ha pedig csak szigorúan a bajnoki mérkőzéseket nézzük, akkor a portugál védőt még ennél is régebben, 2012-ben, a Real Madrid színeiben küldték le utolsó alkalommal a pályáról.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Porto-Lazio összecsapáson a hazai győzelem 2.15, a döntetlen 3.60, a vendégsiker 3.25-szörös pénzt fizet. (x)