Szoboszlai Leipzig Koln red cardGetty Images

Szoboszlai kiállítása után pontot mentett a Lipcse a MOL Fehérvár Ekl-ellenfele ellen

Vedd ki a részed 1 millió Ft ingyenes fogadásból! Ha most fogadsz a Serie A vagy a La Liga nyitófordulójára, akkor 100x10.000 Ft ingyenes fogadás vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Werner két Londonban töltött szenvedős szezon után visszatért korábbi sikerei színhelyére, a Red Bull Arénába – máris kezdőként. Szoboszlai Dominik szintén a kezdősípszótól kezdve a pályán tartózkodott (az első fordulóval ellentétben), ahogyan Gulácsi Péter és Willi Orbán is.

Ami a Fehérvár soron következő Konferencia Liga-ellenfelét illeti, az 1. FC Köln most először játszott Anthony Modeste hiányában, aki eligazolt a Borussia Dortmundba.

Veszélyes perceket élt át az első negyedórában az 1. FC Köln: a nyolcadik percben rögtön egy Szoboszlai-átlövésnél kellett résnél lennie Schwabe kapusnak. Dani Olmo még ebből a támadásból betalált, igaz, kezezés címén érvénytelenítették a spanyol gólját.

A 16. percben úgy tűnt, Timo Wernernek sikerül gólpasszal nyitnia második időszakát a klubnál, ám Christopher Nkunku egyértelműen lesen tartózkodott. Maradt tehát a 0-0.

Mire közeledett az első játékrész vége, felpörögtek az események. Előbb Werner kósza távoli lövésénél bakizott Schwabe (1-0), majd hamar egyenlített a Köln, Florian Dietz feledtette Modestet, és könyörtelenül a léc alá varrt. (1-1)

Ennek tetejébe Szoboszlai szintén főszereplő lett, noha igen váratlan módon. A ráadás első percében hátracsapott, és lekönyökölte Florian Kainzot – a játékvezető teketóriázás nélkül felmutatta neki a piros lapot.

Tedesco Kevin Kampl becserélésével igyekezett reagálni, ami jól sült el, hiszen a szlovén higgadt egyéni megoldásaival stabilizálta a Lipcsét. Wernerék kerültek újfent előnybe. A német csatárt és Nkunkut rosszul osztották el a belső védők, utóbbi talált be. (2-1)

Az utolsó csavar még hátramaradt, két vendég kisszöglet után a harmadikat élesen a kapu elé lőtte Kainz, amit Josko Gvardiol egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába sodort a 72. percben.

Végül sikerült egy ponttal kijönniük a Bikáknak ebből a roppant nehéz 90 percből.

Nem adta olcsón a bőrét a Köln, és azzal a támadójátékkal, amit Steffen Baumgart honosított meg Kölnben, bizony a Fehérvárnak egyaránt számolnia kell.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

Csütörtökön Köln-Mol Fehérvár mérkőzést rendeznek a Konferencia Ligába. A székesfehérváriak idegenbeli sikere 8.5-ös szorzón fogadható az Unibeten. (x)