Pierre-Emerick Aubameyang, ArsenalGetty

Premier League: A Watford otthonából hozta el a három pontot az Arsenal

A Premier League-ben ma egyetlen meccset rendeztek, az pedig a Watford - Arsenal mérkőzés volt.

A 10. percben egy ritkán látható potyagóllal vezettek az Ágyúsok, amikor védőtársa adta haza a labdát Fosternek, ő kicsit totojázott, majd el akarta rúgni az ötösön a labdát, de késlekedésére Aubameyang lépett oda és a kirúgott labda a támadó lábáról a kapuban kötött ki. 0-1

Aztán egy perccel később ismét nagy csapás a hazaiakra nézve, amikor Deeney odakönyökölt Torreirának, aki nagyot esett, a játékvezető pedig egyből pirossal leküldte a watfordiak kapitányát.

Troy Deeney Watford 2019Getty

Nem esett azonban össze a Watford, hiszen előbb Cathcart éles szögből leadott lövését kellett Lenónak védenie, majd Capoue szabadrúgását kellett a vendégek kapusának kitornásznia az első félóra végén.

A fordulás után szűk negyedóra sem telt, amikor Iwobi iramodott meg a bal oldalon, beadott a hosszún érkező Mkhitaryan-hoz, akinek az ötösről leadott lapos lövését Foster lábbal védte.

A 62. minutumban aztán a hazaiak előtt adódott lehetőség, ekkor mintegy 21 méterről Masina eresztett meg egy hatalmas löketet, amely a kapufa és a keresztléc találkozásánál csattant.

A hajrához közeledve megvolt a Watford újabb helyzete, amikor Gray lépett ki, eltolta Leno mellett is, de kapura lövésébe Maitland-Niles vetődött bele.

A hátralévő időben nem változott az eredmény, az Arsenal 1-0-ra nyert, amellyel Emery együttese fellépett a 4. helyre, megelőzve a Chelsea-t és a Manchester Unitedet, a Watford pedig maradt a 10. pozícióban.

Ki lesz a Liverpool következő vezetőedzője Jürgen Klopp nyári távozása után?