Son Heung-min, Harry Kane, Tottenham, Premier League 2020-21Getty

Premier League: a Tottenham rommá verte a Manchester Uniteded!

Döbbenetes meccs volt, amelyen vezetett a MU, de aztán történelmi pofonba szaladt bele hazai pályán a Tottenham ellen.

Már az első percben 11-eshez jutott a Manchester United, amikor Rashford esett el a tizenhatoson belül Sánchez mellet. A büntetőt Bruno Fernandes ki is használta és ekkor még nem gondolta, hogy a hetedik percben már hátrányban lesz a csapata. Ndombélé egy óirási védelmi hibát kihasználva egyenlített.

A 7. percben pedig jött Szon és máris a londoni együttesnék volt az előny.

A 28. percben még nagyobb bajba került a MU, hiszen a Lamelát megütő Martial kapott egy piros lapot – alább a videó alapján mindenki döntse el, hogy ez mi volt –, így már nem csak gólkülönbség volt a csapatok közt. Három percre rá viszont már 1–3 volt, hiszen Kane is betalált.

A MU védekezése teljesen szétesett és Szon a 37. percben megint betalált.

A United 1957 óta először kapott négy gólt hazai pályán az első félidőben. Akkor is a Tottenham volt az elkövető és azon a meccsen 4:3-ra nyert. Most azonban súlyosabb dolgok következtek, mert az 51. percben Aurier megszerezte az ötödik gólt.

A 79. percben Kane 11-esével lezárta a meccset és történelmivé tette a Spurs sikerét. Érdekesség, hogy a MU eddig három alkalommal kapott hat gólt a Premier League-ben, mindegyik alkalommal októberben szaladt bele az együttes a pofonba – 1996-ban a Southampton, 2011-ben a Manchester City volt az ellenfél, illetve ma a Tottenham.

Manchester United–Tottenham 1–6 (1–4)

Manchester, Old Trafford Stadion, v: Anthony Taylor
Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Shaw – Matics (Fred, 46.), Pogba – Greenwood, (Van de Beek, 67.) B. Fernandes (McTominay, 46.), Rashford – Martial
Tottenham: Lloris – Aurier, D. Sánchez, Dier, Reguilón – M. Sissoko, Hojbjerg, Ndombélé (Dele Alli 69.) – Lamela L. Moura 46.), Kane, Szon Hung Min (Davies 73.)
Gólszerző: B. Fernandes (2. – 11-esből), ill. Ndombélé (4.), Szon (7., 37.), Kane (31., 79 – a másodikat 11-esből), Aurier (51.)
Kiállítva: Martial (29.)

Ki lesz a Liverpool következő vezetőedzője Jürgen Klopp nyári távozása után?