Pazar gólokkal Katar nyerte az Ázsia Kupát

Történetük során először diadalmaskodtak a katariak.

Magyar idő szerint péntek délután került sor az Ázsia Kupa döntőjére, amelyen Japán és Katar küzdött meg egymással

Az Egyesült Arab Emírségekben megrendezett meccsen a 12. percben szereztek vezetést a katariak, nem is akármilyen góllal: a bal oldalról érkezett beadás a tizengyespont magasságába, ahol Almoez Ali átvette a labdát háttal a kapunak, dekázott vele egy kicsit és akrobatikus mozdulattal ollózott a bal alsóba. 0-1

A 27. percben már kettővel ment Katar, amikor 18 méterről Abdulaziz Hatem ragasztott hatalmas gólt a kapu jobb oldalába. 0-2

A 69. minutumban csillant a remény a japánoknál, amikor a védők közt lépett ki Takumi Minamino és a kimozduló kapus feltt emelt a hálóba. 1-2

A 83. percben azonban eldőlt a trófea sorsa: egy tizenhatoson belüli kezezés után Katar tizenegyeshez jutott, a büntetőt pedig Akram Afif magabiztosan értékestíette. 1-3

Mindez pedig azt jelenti, hogy3-1-es győzelmével története során először Katar megnyerte az Ázsia Kupát.