Samantha Mewis USA USWNT Sweden Women's World Cup 2019Alex Grimm

Női VB: A címvédő USA a svédeket verve 100%-osan lépett tovább

Csütörtökönön késő este két mérkőzést is rendezetek a női világbajnokságon, mind a kettőt az F-csoportban.

Essünk túl gyorsan a kvartett kevésbé érdekes összecsapásán, amelyen Thaiföld 2-0-ra szenvedett vereséget Chile ellen, amelynek amúgy semmi következménye nem volt a továbbjutást illetően.

A csoport másik mérkőzésén a címvédő Egyesült Államok az ugyancsak 100%-os Svédországgal csapott össze a helyosztón.

Az USA nagyon gyorsan vezetést szerzett, hiszen lényegében az első lehetőségükből betaláltak, amikor a 3. percben egy szöglet után a kapu előterében Horan kotorta be 4 méterről a labdát a hálóba. 0-1

Ezzel a félidő érdemi része le is zárult, ugyanis a csapatok ezzel az egy találattal fordultak.

A második játékrész alig kezdődött el és már kettővel mentek az amerikaiak: a jobb oldalról érkezett beadás középre, amelyet az 50. percben Heath váltott gólra éles szögből. 0-2

A hátralévő idő nem hozott újabb találatot, az USA 2-0-ra nyert és hibátlanul végzett a csoportja élén.

A meccs összefoglalóját az alábbi videóban nézhetitek meg.