Energie Cottbus FC Bayern München DFB-Pokal 12082019Getty Images

Német Kupa: Simán ment tovább a Bayern, nehezen a Wolfsburg

A Bayern München az Energie Cottbus vendége volt az aktuális Német Kupa-fordulóban.

Az első komoly helyzetüket gólra is váltotta a vendég gárda: Lewandowski a 32. percben a kapusról kipattanó labdát kotorta a hálóba. 0-1

A 40. percben megduplázhatták volna előnyüket, azonban Coman csak a kapufát találta el.

Az 50. percben a francia esett el a büntetőterületen belül, azonban a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

A 65. percben azonban nem bízta a véletlenre Coman, hiszen az alapvonal felől középre cselezett, majd 18 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 0-2

A 85. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, amikor Goretzka közeli lövésébe Lewandowski tette bele a lábát, amivel három gólosra duzzadt a két csapat közötti differencia. 0-3

A 93. perc is tartogatott meglepetést: a Bayern védelme kicsit "elaludt", így Berkan Taz büntetőjével szépített a hazai csapat. 1-3

A hátralévő időben nem esett újabb gól, így a Bayern München magabiztos, 3-1-es sikert aratott a Cottbus ellen a Német Kupában.