DVSCdvsc.hu

NB II: máris lépéselőnyben a Debrecen

A Debrecen nyert, a Vasas viszont csak döntetlent játszott hazai pályán, így a DVSC az első forduló után két ponttal többet gyűjtött, mint az angyalföldi együttes.

Jó hangulatban kezdődött a Debrecen meccse, hiszen ötezernél is többen ültek a Nagyerdei-stadion lelátóin. A szurkolók azt láthatták, hogy a bő két évtized után ismét NB II-es, hétszeres bajnok gárda fölényben futballozott a Budaörs ellen. Ugyanakkor hiába a mezőnyfölény, a sok helyzet a gólra nagyon sokáig kellett várni, hiszen Szatmári Csaba csak a 83. percben döntötte el a találkozót a DVSC javára.

Ezt követte a Vasas első hazai bajnokija, amelyen az a Kazincbarcika volt az ellenfele, amely néhány hete elveszítette vezetőedzőjét, hiszen a borsodi kispadot júniusban elfoglaló Boér Gábort elcsábította a Zalaegerszeg. A helyére kerülő Vitelki Zoltán első ránézésre küzdős kis csapatot rakott össze, amely Toma György góljával korán vezetést szerzett.

A nyáron alaposan megerősített Vasas nagy fölényt alakított ki, de hiába jöttek a lehetőségek, többnyire a kaput sem sikerült eltalálni – Feczesin Róbert egyszer hét méterről, középről lőhetett, de a labda a stadionon kívül ért földet… Aztán a második félidőre jött Pekár László és vele együtt a gól is: a frissen beállt játékos beadása után tudott Feczesin Róbert egyenlíteni.

A döntetlen kiharcolásában nem vett részt a Vasas egyik legnagyobb nyári igazolása Radó András, aki az NB I legutóbbi szezonjában gólkirály volt, mert éppen ma volt az esküvője, de szerdán már ő is Bene Ferenc vezetőedző rendelkezésére áll majd.

Jól kezdte a szezont a Pécs, amely 4–0-ra nyert a Dorog ellen. Érdekesség, hogy a PMFC csak az első félidőben szerzett gólt. A Haladás is alaposan beindult: Mátyus János csapata 5–1-re nyert Siófokon. Góllal tért vissza Győrbe Priskin Tamás, de az ETO 2–1-re kikapott Ajkán, ami a forduló másik nagy meglepetése.

Vasas FC–Kazincbarcika SC 1–1 (Feczesin 64., ill. Toma 13.)
Pécsi MFC–Dorogi FC 4–0 (Rácz L. 12., Óvári 20. – 11-esből, Geiger 29., Sági 32.)
FC Ajka–ETO FC Győr 2–1 (Nagy K. 56., Zsolnai R. 79., ill. Priskin 82.)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Békéscsaba 1–2 (Takács T. 94., ill. Lukács R. 58., Máris 84.)
Gyirmót FC Győr–Aqvital FC Csákvár 3–0 (Heffler N. 6., 25., 54.)
Szolnoki MÁV FC–Szentlőrinc 1–0 (Novák Cs. 42.)
BFC Siófok–Szombathelyi Haladás 1–5 (Horváth P. 45+1., ill. Medgyes Z. 15., 22., Tóth D. 20., Jancsó 78., Rácz F. 91.)
Soroksár–Debreceni EAC 1–0 (Pászka 86.)
Debreceni VSC–Budaörs 1–0 (Szatmári Cs. 83.)