NB I: Új stadionjában kapott ki a Ferencvárostól a Kisvárda

MTI
A játékvezető két hazai játékost is kiállított a stadionavatón.

Az OTP Bank Liga 4. fordulójában szombat este párhuzamosan három mérkőzés került megrendezésbe.

Az eddig pont nélküli Kisvárda a vadonatúj stadionjában fogadta a listavezető és eddig 100%-os Ferencvárost.

Nem túl meglepő módon az első nagy ziccert a Fradi alakította ki a 14. percben, de Petrjak néhány méterről leadott fejesét Felipe óriási bravúrral tolta a kapufára.

Az ezt követő negyedóra legizgalmasabb kérdése az volt, hogy a korábban bravúrt bemutató Felipe tudja-e folytatni a játékot. A Kisvárda kapusa csapattársával ütközött, majd agyrázkódás gyanúja miatt a csapatorvos cserét javasolt, de a hálóőr úgy döntött, hogy folytatja a játékot.

A 33. percben hatalmas bajba került a Kisvárda, ugyanis Anton Sinder egy sárga lapos figyelmeztetést követően belemászott a bíró arcába, aki piros lappal jutalmazta ezt a hatalmas butaságot. Négy forduló alatt ez már a harmadik piros lap volt, amit Kisvárda játékos kapott.

Kisvárda Ferencváros

A 41. percben ismét Petrjak került helyzetbe, de a középpályás öt méterről teljesen üresen a kapu mellé lőtt.

Az 55. percben Felipe bemutatta a másdik hatalmas bravúrját a meccsen: a kisvárdaiak kapusa Lanzamame 5 méterről leadott lövését tolta a kapu fölé.

Egy perccel később viszont már Felipe sem tudott mit tenni, Leandro ugyanis védhetetlenül csúsztatta Bőle beadása után a labdát a jobb alsó sarokba. 1-0

A 74. percben Beriosz lökte el Petrjakot a tizenhatos vonalánál, a bíró pedig büntetőt ítélt a Ferencvárosnak: az ítéletvégrehajtó Lanzafame volt, és az olasz csatár megduplázta a zöld-fehérek előnyét. 2-0

A rendes játékidő vége előtt két perccel a büntetőt is összehozó Beriosz rúgta fejbe hátulról Matiast, a játékvezető pedig emiatt újabb piros lapot osztott ki, a Kisvárda így kilenc emberre fogyatkozott.

Percekkel később Böde adhatta volna meg a kegyelemdöfést a Kisvárdának, de egy gyors kontra végén a válogatott támadó ziccerben Felipébe lőtte a labdát.

A Ferencváros ezzel a győzelemmel továbbra is hibátlanul vezeti a bajnokságot, míg a Kisvárda rúgott gól nélkül, és immár négy vereséggel foglalja el az utolsó helyet a tabellán.

A Kisvárda - Ferencváros mérkőzéssel egyidőben még további két meccset játszottak le szombat este az NB I-ben.

Az MTK hazai pályán Myke Ramos góljával verte 1-0-ra a Diósgyőr gárdáját, a Haladás pedig Karol Mészáros két büntetőből elért találatával nyert 2-1-re a Puskás Akadémia ellen.