NB I: Idegenben nyert a Fehérvár és az Újpest is

Fehérvár Futács Stopira
fehervarfc.hu
Nem okozott gondot a fehérváriaknak a sereghajtó.

Szombaton délután 4 meccsel megkezdődött a magyar bajnokság 2019/20-as idényének második köre a 12. fordulóval.

A listavezető Fehérvár a sereghajtó Kaposvár otthonába látogatott és Petrjak büntetőjével már a 3. percben vezetett, Pogacsics piros lapja után pedig emberelőnybe került Nikolic együttese.

A második félidőben Futács is betalált, amellyel a Vidi 2-0-ra nyert és továbbra is az élen, a kaposváriak pedig az utolsó, 12. helyen a tabellán.

Az Újpest a Puskás Akadémia vendége volt és a fővárosiak Onovo találatával és Feczesin duplájával 2-1-re nyertek, ugyanis a felcsútiak részéről csak Henty volt eredményes.

Mai sikerével a lila-fehér együttes az 5., a Puskás Akadémia vereségével pedig a 4. helyen a magyar pontvadászatban.

A Paks a Kisvárdát fogadta, ezen a meccsen a felek nagyon sokáig nem tudták bevenni egymás kapuját, a vége azonban izgalmasra sikerült.

Előbb a vendégektől Lucas, majd a túloldalon Szabó talált be. Az 1-1-es pontosztozkodás után a Paks a 10., a Kisvárda pedig a 8. helyen a bajnokságban.

A Zalaegerszeg hazai pályán küzdött meg a Mezőkövesddel és a vendégek Zivzivadze szemfüles találatával szereztek vezetést.

A második félidő igen sűrűre sikeredett: előbb Babati hagyott ki büntetőt a hazai oldalon, majd Bobál már betalált, aztán piros lapott kapott a kövesdieknél Farkas, Radó pedig a második tiznegyesét is kihagyta a Zetének.

A végeredmény 1-1 lett, amellyel a Zalaegerszeg a 11., Kuttor Attila együttese pedig a 2. helyen a tabellán.