NB I: Emberhátránya ellenére a Fradi megverte a Diósgyőrt

Ferencváros
mti.hu
Hazai pályán jártak sikerrel a zöld-fehérek.

Vasárnap egyetlen NB I-es meccsre került sor, amelyen a Ferencváros a Diósgyőrt fogadta.

A hazaiak a héten a Suduva elleni siker után bejutottak az Európa Liga csoportkörébe, a borsodiak pedig szurkolóik nélkül voltak kénytelenek a fővárosba utazni, azaz minden jel arra mutatott, hogy a Fradi begyűjti a Groupamában a három pontot.

Ehhez képest a 7. percben megfogyatkoztak a hazaiak, amikor Isael egyből pirosat kapott.

Ennek ellenére a 25. percben vezethetett volna a zöld-fehér együttes, de a Botka buktatása miatt megadott büntetőt Bőle Lukács kihagyta.

A 38. minutumban azonban már előnybe került a Fradi, ekkor Civic kicsit irányt tévesztett lövésébe ért bele 5 méterre a kaputól Signevich, a labda pedig a bal sarokban kötött ki. 1-0

A második játékrész az elsőnél lényegesen csendesebben csordogált, a Fradi nagy labdabirtoklási fölényben focizott, a DVTK pedig egész egyszerűen nem tudott komoly helyzeteket kialakítani.

Az egyetlen említésre méltó momentum sokáig Zubkov lövése volt a hajrá felé közeledve, de a labda végül elsuhant a kapu mellett.

Azért ott volt a végén a lehetőség a Diósgyőr előtt, de a 85. percben Tóth kapuval szemben leadott lövését Ihnatenko tudta kivágni nagyot mentve.

A Fradi 1-0-s győzelmével három meccs után a 7. helyen áll, a Diósgyőr pedig az utolsó, 12. pozícióban a tabellán.

Alább a meccs egyetlen találatát nézhetitek meg.