NB I: A Zalaegerszeg otthonában tudott nyerni a Debrecen

Garba Debrecen
mti.hu
Értékes három pontot szerzett a Loki.

Szombaton elsőként rendezték meg a Zalaegerszeg - Debrecen magyar bajnokit az NB I 14. fordulójában.

A vendégek gyorsan vezetést szereztek, ugyanis a 10. percben egy hazai megingást használt ki Garba, aki kilépett a védők közt és szépen lőtt a jobb alsó sarokba. 0-1

Ezt követően kicsit megfogta a gól a Zetét, de a 23. percben egy szép kombináció után Stieber került nagy helyzetbe, azonban csak a keresztléc fölé tudott emelni a támadó.

A második félidőben visszafogottabbá vált a meccs, a hazaiak ugyan próbálkoztak, de a Loki védelme rendre tisztázni tudott.

Aztán a 77. minutumban egy labdajáratás után a bal oldalon Garba elé került a játékszer, ő pedig laposan kilőtte a hosszú bal alsót. 0-2

Habár a hajrát ismét megnyomta a Zalaegerszeg, a vendégek kapusa, Kosicky három alkalommal is bravúrosan védett.

Az eredmény már nem változott, a Debrecen 2-0-ra nyert, amelyet követően Herczeg András együttese fellépett a 8. helyre, a Zete pedig továbbra is csak a kieső, 11. pozícióban a tabellán.