NB I: A Diósgyőr az Újpest otthonából hozta el a három pontot

Diósgyőr
dvtk.eu
A fővárosban jártak sikerrel a borsodiak.

Szombaton este az Újpest a Diósgyőrt fogadta a magyar bajnokság mai játéknapjának zárómeccsén.

Az első félidő a vendégekről szólt, ugyanis Feczkó Tamás együttese kétgólos előnyre tett szert.

Előbb a 23. percben egy fejest még védeni tudott a hazaiak kapusa, a kipattanót azonban Márkvárt közelről kotorta a hálóba. 0-1

A 33. minutumban pedig egy tetszetős támadás végén Tabakovic szánta el magát lövésre 16 méterről és sikerrel bevette a kapu jobb oldalát. 0-2

Próbálkozott az Újpest, Zsótér révén a kapufát is eltalálták a hazaiak, de igazi átütőerő nem volt a lila-fehérekben.

Ahogy a  második félidőben sem igazán, a DVTK taktikusan tartotta előnyét, a fővárosiak pedig képtelenek voltak igazi veszélyt teremteni a vendégek kapuja előtt.

Nem is változott az eredmény, a Diósgyőr 2-0-ra nyert és nagyon értékes három pontot hozott el a budapstiek otthonából.

A találkozót követően a DVTK fellépett a tabella 8. helyére, az Újpest pedig maradt a 6. pozícióban az NB I-ben.